Instytut Psychodietetyki » Konsultacje interdyscyplinarne
Nic, co dotyczy psychodietetyki, nie jest nam obce.

Konsultacje interdyscyplinarne

Obszary konsultacji:

Specjaliści:
Lokalizacje:
 • Wrocław
 • on-line

Konsultacja dostępna także w wersji online

Wykup konsultację, umów termin, a następnie przejdź na profil wybranego specjalisty, aby rozpocząć konsultację online.

Na czym polega konsultacja

Konsultacje interdyscyplinarne to popularna w Instytucie Psychodietetyki forma konsultacji zapewniająca pacjentowi wszechstronną opiekę i intensywną współpracę pomiędzy specjalistami przy jednoczesnej oszczędności czasu pacjenta. Konsultacje te prowadzone są z więcej niż jednym specjalistą, np. psychologiem i dietetykiem, psychologiem i psychiatrą itp. Zwykle taka forma spotkań zostaje zaproponowana pacjentowi, kiedy wstępna analiza jego problemu wskaże na potrzebę pomocy więcej niż jednego specjalisty. Najczęściej spotkania interdyscyplinarne przeplatane są ze spotkaniami tradycyjnymi (z jednym specjalistą).

Oferujemy konsultacje w formie spotkań w Instytucie Psychodietetyki, jak również prowadzone poprzez komunikator internetowy Skype, wspomagane kontaktem mailowym.

Konsultacje interdyscyplinarne realizowane są w przypadku wystąpienia następujących problemów:

 • nadmierna masa ciała;
 • choroby somatyczne wymagające modyfikacji diety;
 • zaburzenia odżywiania;
 • problemy psychologiczne związane lub niezwiązane z odżywianiem;
 • wszelkie inne problemy, jakimi zajmujemy się w Poradni Instytutu Psychodietetyki.
„Pomysł na organizowanie konsultacji interdyscyplinarnych powstał niejako przez przypadek, a dziś uważam to za najefektywniejszą formę współpracy z pacjentem. Mianowicie takie konsultacje zaczęliśmy organizować, kiedy zgłaszały się do nas kolejne osoby potrzebujące kontaktu z różnymi specjalistami i niedysponujący dużą ilością czasu lub dojeżdżający z daleka. Okazało się, że jeśli kilku specjalistów wspólnie pochyli się nad problemem pacjenta, przedyskutuje go i podzieli się specjalistyczną wiedzą, to przynosi to wyjątkowo dobre efekty.”
dr Anna Januszewicz
psycholog, specjalista psychodietetyki

Czego można oczekiwać po wizytach?

W naszej ocenie konsultacje interdyscyplinarne są w większości przypadków najefektywniejszą formą wsparcia pacjenta. Pozwalają one na ocenę problemu z różnych perspektyw oraz holistyczne podejście do pacjenta bazujące na intensywnej współpracy specjalistów reprezentujących różne dziedziny. Nasze doświadczenie wskazuje, że spotkania te pozwalają poczuć dynamikę i siłę zespołu, co korzystnie wpływa na proces zmiany.

Z konsultacji interdyscyplinarnych można korzystać w ramach kompleksowych programów pomocy bazujących na wsparciu różnych specjalistów, takich jak: psycholog, lekarz, trener, psychoterapeuta, co zdecydowanie zwiększa efektywność współpracy.

"Jednostronne spojrzenie na pacjenta często przypomina czytanie co drugiego rozdziału książki. Teoretycznie można, pytanie tylko czy będzie to efektywne. W Instytucie dzięki interdyscyplinarnemu zespołowi dajemy pacjentowi całą powieść, z notą od autora, przypisami i spisem treści."
Kamila Bałdyga - Kwiatkowska
dietetyk

Ceny i płatności

 • skuteczność, profesjonalizm i komfort
 • interdyscyplinarne podejście
 • najlepsi specjaliści

Przejdź dalej, aby opłacić konsultację i umówić wizytę.

Wielu specjalistów

Te konsultacje mogą być prowadzone przez różnych specjalistów

Sposób przygotowania do spotkania zależy od problemu, z jakim pacjent przychodzi. Np. osoba z problemem zdrowotnym na pierwsze spotkanie powinna zabrać dokumentację dotyczącą swojego problemu, jeśli taką posiada (np. wyniki badań lekarskich, dokumentację dotyczącą podejmowanych wcześniej prób zmiany diety).

W przypadku konsultacji on-line, należy sprawdzić warunki techniczne i przygotować ciche miejsce, w którym osoba będzie rozmawiać ze specjalistą.

Masz pytanie?

Skontaktuj się z recepcją. Odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy, jaka konsultacja jest dla Ciebie i umówimy spotkanie, jeśli się na to zdecydujesz.

Umawianie wizyt:

(+48) 883 123 909

Od poniedziałku do czwartku w godzinach 10.00-20.00.

W piątki w godzinach 12.00-20.00.

Uwaga, nie ma możliwości kontaktu przez SMS.

Napisz do nas:

  Pola wymagane oznaczone są *

  Programy dla pacjentów

  Zapraszamy także do zapoznania się z cyklicznymi spotkaniami skierowanymi do różnych grup pacjentów realizowanymi w formie następujących programów: