Instytut Psychodietetyki » Prozdrowotny Program Wsparcia w Okresie Ciąży
Nic, co dotyczy psychodietetyki, nie jest nam obce.

Prozdrowotny Program Wsparcia w Okresie Ciąży

 • Sposób na zachowanie formy i ochronę zdrowia matki i dziecka.
 • Pomoc w przypadku dolegliwości i chorób związanych z ciążą, np. przy wystąpieniu niedoborów pokarmowych, cukrzycy ciążowej, utraty apetytu, uporczywych dolegliwości ze strony układu pokarmowego itp.
 • Interdyscyplinarna opieka – porady żywieniowe, wsparcie psychologiczne, dostęp do wielu innych specjalistów, kiedy zaistnieje potrzeba (np. psychoterapeuty, doradcy w zakresie aktywności fizycznej).
 • Porady dla przyszłych rodziców na temat żywienia dzieci.
 • Konsultacje prowadzone w wersji tradycyjnej lub on-line.
„Ciąża to niepowtarzalny moment, w którym zaczyna się „programowanie” jakości życia dziecka. Nie warto ryzykować tu brakiem wiedzy. Odpowiednia dieta, to nie tylko lepsze zdrowie dla matki i dziecka, ale i większy komfort w czasie ciąży.”
Katarzyna Krupińska
doradca żywieniowy

Dla kogo przeznaczony jest program?

Dla osób spodziewających się dziecka

Program przeznaczony jest dla kobiet ciężarnych zainteresowanych zdrowym stylem życia i bezpiecznym przebiegiem ciąży dla nich i dla dziecka. Odpowiedni jest także dla kobiet potrzebujących pomocy w związku z dolegliwościami, jakie pojawiają się w tym okresie. Do udziału w programie zapraszamy także partnerów kobiet ciężarnych lub inne osoby wspierające.

„Ciąża to okres piękny, ale wymagający. To przede wszystkim czas zmian somatycznych i zmian sytuacji życiowej. Wiele można zrobić, aby zachodzące zmiany cieszyły, a nie stresowały.”
Dr Joanna Pieczyńska
doradca żywieniowy

Na czym polega Prozdrowotny Program Wsparcia w Okresie Ciąży?

Wszechstronne wsparcie

Prozdrowotny Program Wsparcia w Okresie Ciąży to ustrukturyzowany cykl spotkań ze specjalistami zajmującymi się poradnictwem w obszarze zdrowego stylu życia, takimi jak dietetycy, psychologowie, trenerzy aktywności fizyczne, psychoterapeuci, lekarze, eksperci kulinarni. Konsultacje prowadzone są w wersji tradycyjnej lub Internetowej.

Zdrowie dziecka

Celem udziału w programie jest wsparcie kobiet ciężarnych w podejmowaniu zachowań, które zapewnią zdrowie i komfortowe samopoczucie oraz pozwolą w najlepszy sposób zadbać o dziecko jeszcze przed jego narodzinami.

Komfort i zdrowie matki

Okres ciąży jest kluczowy dla dalszego rozwoju dziecka, a dla mamy jest okresem wymagającym, w którym zmieniają się potrzeby organizmu i preferencje żywieniowe oraz pojawia się ryzyko wystąpienia różnych dolegliwości i chorób, takich jak np. niedożywienie, anemia, nudności, obrzęki, wahania nastroju, zaparcia, cukrzyca ciążowa, nadmierny przyrost masy ciała itp. Prozdrowotny Program Wsparcia w Okresie Ciąży ma więc za zadanie pomóc kobietom w ciąży przejść radośnie przez ten okres i zminimalizować ryzyko wystąpienia problemów zdrowotnych.

Odpowiadamy na Twoje potrzeby

Indywidualny przebieg programu jest ustalany z pacjentką na podstawie przeprowadzonej na wstępie interdyscyplinarnej diagnozy potrzeb, uwzględniającej perspektywę medyczną i psychologiczną. Pozwala to na dobór odpowiedniego grona specjalistów, określenie częstotliwości różnych konsultacji i sprecyzowanie indywidualnego przebiegu programu.

Nasi eksperci pomogą Ci w przygotowaniu najlepszego dla Ciebie planu odżywiania i aktywności fizycznej dostosowanych do każdego etapu ciąży

Wsparcie dietetyka

W ramach programu rekomendujemy różne formy pracy z dietetykiem: na bazie edukacji żywieniowej, porad i formułowania elastycznych zaleceń, jak również na bazie układania jadłospisów dopasowanych indywidualnie do każdej pacjentki. Doradzamy, jaki sposób pracy z dietetykiem będzie najlepszy w przypadku danej osoby, biorąc pod uwagę jej potrzeby żywieniowe, preferencje i profil psychologiczny.

Nauka zdrowego gotowania

Osobom, które potrzebują czegoś więcej niż instrukcji w zakresie przygotowywania zdrowych posiłków, zapewniamy spotkania z ekspertem kulinarnym mające na celu naukę zdrowego gotowania (możliwość spotkania w domu klienta). 

Aktywna ciąża

Zapewniamy także wsparcie w zakresie aktywności fizycznej w okresie ciąży poprzez opiekę trenera, który przygotowuje plan treningowy, jak również wspiera w jego realizacji (w miejscu i formie dostosowanej do pacjentki).

„Z doświadczenia wiem, że panuje wiele mitów na temat odżywiania korzystnego w okresie ciąży. Przyszłym mamom często trudno się w tym odnaleźć. Dlatego zachęcamy, aby korzystać z naszej pomocy, dzięki której stanie się jasne, jak najlepiej zadbać o siebie i dziecko.”
Katarzyna Krupińska
doradca żywieniowy

Wsparcie w obszarze psychologicznym pozwoli Ci ograniczyć stres towarzyszący ciąży, jak również znaleźć siłę na prowadzenie zdrowego stylu życia w tym wyjątkowym czasie

Wsparcie psychologa

W razie potrzeby pacjentki i ich bliscy mogą w ramach programu skorzystać z pomocy psychoterapeuty lub lekarza psychiatry, co okazuje się szczególnie pomocne w różnego rodzaju przewlekłych problemach emocjonalnych, konfliktach małżeńskich i innych kryzysowych sytuacjach.

Inne formy pomocy

W razie potrzeby pacjentki i ich bliscy mogą w ramach programu skorzystać z pomocy psychoterapeuty lub lekarza psychiatry, co okazuje się szczególnie pomocne w różnego rodzaju przewlekłych problemach emocjonalnych, konfliktach rodzinnych i innych kryzysowych sytuacjach.

„Prowadzenie zdrowego stylu życia w ciąży bywa niełatwe. Kobiety ciężarne narzekają często na senność, brak energii, zmiany nastroju, rozkojarzenie oraz obniżone samopoczucie fizyczne. Dlatego zdrowy styl życia w ciąży to podwójne wyzwanie. Jeśli czujesz, że brakuje Ci sił lub odpowiedniej wiedzy, aby żyć zdrowo w tym szczególnym okresie, możesz liczyć na nasze wsparcie!”
dr Anna Januszewicz
psycholog

Ceny i płatności

Prozdrowotny Program Wsparcia w Okresie Ciąży - opłaty

 • dogodne opcje płatności
 • sprawdzone metody pracy
 • wybitna kadra prowadząca
 • wysoka skuteczność

Wszelkie oddziaływania podejmowane przez specjalistów z Instytutu Psychodietetyki mają udowodnioną naukową skuteczność. W swojej praktyce wdrażamy standardy promowane przez wiodące instytucje zajmujące się zdrowiem somatycznym i psychicznym (por. wytyczne National Institute for Health and Care Excellence, 2014, 2017). W pracy z pacjentem bazujemy na tak zwanych praktykach opartych o dowody naukowe (ang. Evidence-based practice; EBP).

Edukacja uzupełniająca program

Udział w programie mogą uzupełniać warsztaty i wykłady realizowane w ramach programów edukacyjnych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego Centrum Szkoleniowego!

Jak rozpocząć udział w Programie?

Realizację programu można rozpocząć od spotkania z koordynatorem programu albo od wizyty interdyscyplinarnej (z kilkoma specjalistami). Porozmawiaj z naszą konsultantką i umów się na spotkanie!

Umawianie wizyt:

(+48) 883 123 909

Od poniedziałku do czwartku w godzinach 10.00-20.00.

W piątki w godzinach 12.00-20.00.

Uwaga, nie ma możliwości kontaktu przez SMS.

Napisz do nas:

  Pola wymagane oznaczone są *

  Schemat programu opartego o spotkania indywidualne