Instytut Psychodietetyki » O Instytucie
Nic, co dotyczy psychodietetyki, nie jest nam obce.

O Instytucie

Instytut Psychodietetyki został stworzony po to, aby pomagać ludziom prowadzić zdrowy styl życia, rozwiązywać problemy z odżywianiem, a w konsekwencji osiągnąć wyższą jakość życia.

Nasza działalność skierowana jest także do specjalistów pracujących w obszarze zdrowia, którzy zainteresowani są holistycznym rozumieniem problemów zdrowotnych, poszerzaniem swojej wiedzy i doskonaleniem umiejętności w pracy z pacjentem.

Zespół Instytutu Psychodietetyki stanowią praktycy i naukowcy, w większości związani z uczelniami wyższymi: dietetycy, lekarze, psychoterapeuci oraz psychologowie specjalizujący się w psychodietetyce, psychologii zdrowia, diagnozie psychologicznej, pracy z dziećmi oraz osobami chorymi somatycznie.

Czym konkretnie się zajmujemy?​

Prowadzimy Poradnię Psychodietetyczną, wykłady i warsztaty mające na celu szerzenie wiedzy na temat zdrowego stylu życia, radzenia sobie z problemami żywieniowymi oraz rozwój osobistych kompetencji niezbędnych w kształtowaniu zdrowych nawyków. Pomagamy osobom odchudzającym się, chorym somatycznie, osobom z zaburzeniami żywieniowymi, dzieciom i ich rodzicom. W ramach naszych programów edukacyjnych: Pracowni Zdrowych Nawyków, Akademii Żywienia Dzieci i Młodzieży i Studium Psychologii Jedzenia, naszym klientom i pacjentom stwarzamy możliwość nauki w formie tradycyjnej i e-learningowej. Wyróżnia nas innowacyjne wykorzystanie wiedzy psychologicznej w  procesie zmiany zachowań zdrowotnych. Dzięki temu odchudzanie, modyfikowanie diety czy wspomaganie leczenia jest bardziej efektywne i trwałe.

Szkolimy specjalistów

Oferujemy liczne certyfikowane szkolenia dla specjalistów z obszaru dietetyki, medycyny, sportu, psychologii odżywiania i zdrowia. Jako jedyni w Polsce organizujemy staż szkoleniowy z psychodietetyki, który ma na celu naukę psychologicznego podejścia do pacjenta poprzez prowadzenie konsultacji pod nadzorem doświadczonego specjalisty. W ramach naszej działalności uruchomiliśmy program edukacyjny o nazwie Szkoła Specjalistów Psychodietetyki, który umożliwiają zdobywanie wiedzy nie tylko poprzez udział w tradycyjnych szkoleniach, ale także naukę przez Internet.

Promujemy najlepsze standardy pracy specjalistów

Współpracując z Towarzystwem Psychodietetyki rozwijamy projekt certyfikacji specjalistów zajmujących się psychodietetyką. Promujemy najlepsze standardy pracy w tej dziedzinie i pomagamy specjalistom  połączyć naukę z praktyką, psychologię z dietetyką, a pasję z profesjonalizmem.

Prowadzimy badania naukowe

Realizujemy badania naukowe z zakresu psychodietetyki weryfikujące uwarunkowania zachowań zdrowotnych i skuteczność różnych metod pomocy pacjentom z problemami żywieniowymi.

Budujemy sieć placówek partnerskich

Współpracujemy ze specjalistami zajmującymi się zdrowiem na terenie całej Polski dając pacjentom szansę na korzystanie z opieki zgodnej ze standardami Instytutu najbliżej miejsca zamieszkania.

Zarejestruj się!

I pobierz darmowe materiały edukacyjne.

Oddziały Instytutu Psychodietetyki