Instytut Psychodietetyki » Grupowy Program Odchudzania (FitGrono)
Nic, co dotyczy psychodietetyki, nie jest nam obce.

Grupowy Program Odchudzania (FitGrono)

Chcesz wziąć udział w programie?

Jeśli tak, przejdź na stronę sklepu i dodaj ten program do  ulubionych. Dzięki temu poinformujemy Cię, kiedy ruszą zapisy.

Dzięki spotkaniom grupowym:

 • Zyskasz wsparcie osób z problemami takimi, jak Twoje.
 • Wzmocnisz swoją motywację i wytrwałość dzięki warsztatom prowadzonym przez psychologa.
 • Pogłębisz swoją wiedzę z dietetyki i zdobędziesz niezbędne kompetencje do zmiany nawyków żywieniowych dzięki warsztatom z dietetykiem.

A dodatkowo, dzięki konsultacjom indywidualnym, jakie odbywa każdy uczestnik w początkowej fazie programu:

 • Dowiesz się, jaka jest natura Twoich problemów z masą ciała i odżywianiem.
 • Otrzymasz dostosowane do Twoich potrzeb zalecenia dotyczące procesu odchudzania od dietetyka i psychologa.
„Jeżeli myślisz, że nigdy nie uda Ci się schudnąć, oznacza to tylko, że nigdy dotąd nie znalazłeś właściwego sposobu.”
Ewa Battek
psycholog

Dla kogo przeznaczony jest Program?

Program przeznaczony jest dla wszystkich osób, które chcą schudnąć i potrzebują porad dietetyka i psychologa, aby wiedzieć, jak odpowiednio się za to zabrać, a ponadto chcą poczuć energię grupy, aby wzmocnić własną motywację i wytrwałość. Ze względu na to, że nauka konkretnych strategii samokontroli odżywiania stanowi podstawę tego programu, toteż może on okazać się szczególnie potrzebny osobom, które odchudzały się już wielokrotnie i czują, że nie panują dostatecznie nad swoim odżywianiem.

Na czym polega Grupowy Program Odchudzania?

Indywidualne konsultacje

Osoby, które po bezpłatnym spotkaniu zapoznawczym zdecydują się na udział w programie, rozpoczynają pracę nad zmianą nawyków  od konsultacji prowadzonych przez psychologa i dietetyka (tzw. interdyscyplinarnych). Podczas tych konsultacji dokonywana jest indywidualna diagnoza problemów z odżywianiem i masą ciała oraz opracowanie osobistego planu odchudzania dla każdego uczestnika programu.

Spotkania grupowe

Następnie rozpoczyna się cykl spotkań grupowych. Podczas tych spotkań odbywają się warsztaty edukacyjne, jak również część spotkania przeznaczona jest na wymianę doświadczeń między uczestnikami, wzajemne wspieranie się, dyskusje.

Spotkania prowadzone są przez psychologa i/lub przez dietetyka (w zależności od tematyki spotkania prowadzi je odpowiedni specjalista).

Spotkania dla chętnych po zakończeniu udziału w FitGronie

Osoby zainteresowane dalszym korzystaniem z wsparcia grupowego zapraszamy na spotkania grupy dla osób, które ukończyły program FitGrono. Grupa ma charakter otwarty, co oznacza, że można dołączyć do niej w dowolnym momencie.

Tematyka spotkań:

 • Co naprawdę należy robić, by schudnąć? Fakty i mity na temat odchudzania
 • Poszukiwanie i wzmacnianie motywacji do odchudzania.
 • Fizjologiczne i psychologiczne aspekty kontroli odżywiania.
 • Wskazówki dietetyka, które pomogą trzymać głód i masę ciała pod kontrolą.
 • Jak się odchudzać bez efektu jojo – zasada 4S dr Anny Januszewicz w praktyce.
 • Samokontrola odżywiania, dlaczego jest tak trudna i jak ją wzmacniać.
 • Jak gotować smacznie i zdrowo.
 • Trudne momenty w odchudzaniu, jak sobie z nimi radzić?
 • Odchudzanie i jedzenie słodyczy – czy da się to pogodzić, a jeśli tak, to jak.
 • Odstępstwa od diety i nawroty – jak sobie z nimi radzić.
 • Stres i jedzenie. Jak oduczyć się jedzenia w stresie.
 • Podsumowanie zasad, jak utrzymać zdrowe nawyki i efekty odchudzania.

Dietetyk prowadzący grupę przygotuje wraz z Tobą odpowiedni plan zmiany nawyków, a spotkania grupowe będą okazją, by zdobyć umiejętności i siły do realizacji tego planu

Wsparcie dietetyka

Jednym z celów programu jest przekazanie uczestnikom zaleceń żywieniowych i wyjaśnienie, na czym naprawdę polega zdrowe odchudzanie i jak utrzymywać jego efekty bez dyskomfortu.  W praktyce oznacza to, że dietetyk prowadzący grupę najpierw opracowuje dla każdego uczestnika zalecenia podczas indywidualnych konsultacji, a potem na spotkaniach grupowych przekazuje kolejne partie wiedzy pomocne w realizacji tych zaleceń. Stawiamy tu głównie na naukę planowania odpowiedniego sposobu odżywiania, udzielanie praktycznych wskazówek i kształtowanie umiejętności niezbędnych do prowadzenia zdrowego stylu życia.

Wsparcie psychologa i grupy pozwoli Ci zyskać lepszą kontrolę nad odżywianiem, utrzymać motywację i poradzić sobie z różnymi problemami, jakie towarzyszą odchudzaniu

Wsparcie psychologa

Kolejnym celem programu jest wsparcie uczestników w obszarze psychologicznym poprzez spotkania grupowe i porady psychologa. Psycholog podczas konsultacji indywidualnych analizuje sytuację osoby, która zamierza schudnąć i wspólnie z dietetykiem doradza, jakie zmiany i w jaki sposób przeprowadzone, będą najlepszym sposobem realizacji celów związanych z odchudzaniem. Następnie psycholog jest obecny na spotkaniach grupowych, bierze udział w dyskusjach grupy i prowadzi warsztaty psychoedukacyjne. Stawiamy tu na naukę motywowania siebie, wypracowanie zdrowej relacji z jedzeniem, radzenia sobie z pokusami żywieniowymi, wsparcie w rozwiązaniu problemów z jedzeniem emocjonalnym itp.

„Motywacja jest tym, co pozwala Ci zacząć. Nawyk jest tym, co pozwala Ci wytrwać! Na spotkaniach FitGrona zajmujemy się kształtowaniem jednego i drugiego.”
Barbara Wińska
psycholog

Ceny i płatności

Grupowy Program Odchudzania (FitGrono)

 • dogodne opcje płatności
 • sprawdzone metody pracy
 • wybitna kadra prowadząca
 • wysoka skuteczność

Wszelkie oddziaływania podejmowane przez specjalistów z Instytutu Psychodietetyki mają udowodnioną naukową skuteczność. W swojej praktyce wdrażamy standardy promowane przez wiodące instytucje zajmujące się zdrowiem somatycznym i psychicznym (por. wytyczne National Institute for Health and Care Excellence, 2014, 2017). W pracy z pacjentem bazujemy na tak zwanych praktykach opartych o dowody naukowe (ang. Evidence-based practice; EBP).

Edukacja uzupełniająca program

Udział w programie mogą uzupełniać warsztaty i wykłady realizowane w ramach programów edukacyjnych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego Centrum Szkoleniowego!

Jak rozpocząć udział w Programie?

Udział w programie rozpoczyna się od niezobowiązującego, bezpłatnego spotkania w grupie. Na spotkaniu przy kawie i herbacie poznasz zarówno koordynatorów programu, jak i inne osoby zainteresowane programem. Przedstawiony zostanie szczegółowo plan warsztatów, powiemy, o tym, czym charakteryzuje się psychodietetyczne podejście do odchudzania oraz czego można oczekiwać po spotkaniach w ramach programu. Jeśli chcesz profesjonalnie i z sercem podejść do rozwiązywania problemów z nadwagą i kontrolą jedzenia, potrzebujesz wsparcia grupy i profesjonalistów, to nie może Cię zabraknąć na tym spotkaniu!

Chcesz wziąć udział w programie?

Jeśli tak, przejdź na stronę sklepu i dodaj ten program do  ulubionych. Dzięki temu poinformujemy Cię, kiedy ruszą zapisy.

Schemat programu opartego o spotkania grupowe

Biuro Instytutu Psychodietetyki czynne:

 • od poniedziałku do piątku od godziny 12:00 do 20:00

  Polityka prywatności Pola wymagane oznaczone są *