Instytut Psychodietetyki » Holistyczny Program Poprawy Zdrowia
Nic, co dotyczy psychodietetyki, nie jest nam obce.

Holistyczny Program Poprawy Zdrowia

 • Diagnoza możliwych przyczyn chorób somatycznych związanych ze stylem życia.
 • Interdyscyplinarna opieka – porady żywieniowe, wsparcie psychologczne, dostęp do wielu innych specjalistów, kiedy zaistnieje potrzeba (np. psychoterapeuty, doradcy w zakresie aktywności fizycznej)
 • Nowoczesne, sprawdzone formy pracy nad zmianą nawyków żywieniowych oparte o wiedzę z dietetyki i psychologii.
 • Troska nie tylko o osiągnięte rezultaty w postaci poprawy zdrowia, ale także o komfort pacjenta podczas realizacji zaleceń.
 • Konsultacje prowadzone w wersji tradycyjnej lub on-line.
„Pokarmy dzielą się na trzy kategorie: niezbędne do życia, kaprysy dla przyjemności oraz toksyny. Koniecznie jedz pierwsze, czasem pozwól sobie na te drugie, a trzecich unikaj."
dr n. med. Magdalena Golachowska​
doradca żywieniowy

Dla kogo przeznaczony jest program?

Dla kogo jest ten program?

Program przeznaczony jest dla wszystkich osób, które chcą zmienić swoje nawyki zdrowotne ze względu na stan zdrowia. Ponieważ w naszym programie wykorzystujemy wiedzę z obszaru medycyny, dietetyki i psychologii, toteż program ten może okazać się szczególnie potrzebny osobom, które doświadczają trudności we wdrożeniu zaleceń lekarskich w życie.

Program polecamy szczególnie przy występowaniu następujących problemów:

 • nietolerancje pokarmowe (celiakia, dieta bezglutenowa, bezjajeczna, bezmleczna),
 • insuliooporność i cukrzyca,
 • niedoczynność tarczycy i inne schorzenia gruczołu tarczowego,
 • inne zaburzenia metaboliczne i hormonalne,
 • choroby nowotworowe;
„W Instytucie Psychodietetyki pracuje liczne grono dietetyków i doradców żywieniowych specjalizujących się w rozwiązywaniu określonych problemów żywieniowych. Nie wierzymy bowiem, że w tej dziedzinie można być „ekspertem od wszystkiego”. Zachęcamy do zapoznania się z biogramami naszych specjalistów i wyboru osoby, która swoją pracę koncentruje właśnie wokół problemu, jaki dotyczy Ciebie.”
Monika Cebula
doradca żywieniowy

Na czym polega Holistyczny Program Poprawy Zdrowia?

Na czym polega Holistyczny Program Poprawy Zdrowia?

Holistyczny Program Poprawy Zdrowia to ustrukturyzowany cykl spotkań ze specjalistami zajmującymi się poradnictwem w obszarze zdrowego stylu życia, takimi jak dietetycy, psychologowie, psychoterapeuci, lekarze, eksperci kulinarni, trenerzy aktywności fizycznej. Konsultacje prowadzone są w wersji tradycyjnej lub Internetowej.

Celem udziału w programie jest dietoterapia chorób żywieniowozależnych lub zapobieganie takim chorobom poprzez prozdrowotną zmianę stylu życia.

Indywidualny przebieg programu jest ustalany z pacjentem na podstawie przeprowadzonej na wstępie interdyscyplinarnej diagnozy problemu (uwzględniającej perspektywę medyczną i psychologiczną). Pozwala to na dobór odpowiedniego grona specjalistów, określenie częstotliwości różnych konsultacji i sprecyzowanie indywidualnego planu zmiany.

„Nie ma jednej skutecznej terapii, którą można by zalecić każdemu, gdyż każdy pacjent wymaga indywidualnego schematu rozwiązywania problemu, na tym polega holistyka.”
Marta Kierzkowska - Grzybek
doradca żywieniowy

Nasi eksperci pomogą Ci w przygotowaniu najlepszego dla Ciebie planu zmiany nawyków i dostarczą wszelkich narzędzi niezbędnych do jego realizacji

Wybierz pasującą Ci formę współpracy z dietetykiem.

W ramach programu rekomendujemy różne formy pracy z dietetykiem: na bazie edukacji żywieniowej, porad i formułowania elastycznych zaleceń, jak również na bazie układania jadłospisów dopasowanych indywidualnie do każdego pacjenta. Doradzamy, jaki sposób pracy z dietetykiem będzie najlepszy w przypadku danej osoby, biorąc pod uwagę naturę problemu, preferencje i profil psychologiczny.

Dążymy do tego, aby efektem pracy z pacjentem była trwała, prozdrowotna zmiana stylu życia, a nie tylko okresowe zastosowanie kuracji żywieniowej.

Dodatkowa diagnoza

Porady w obszarze żywienia uzupełnione są o analizę składu ciała oraz, w razie potrzeby, o testy diagnozujące problemy zdrowotne, takie jak alergie pokarmowe czy przerost candydozy.

Naucz się gotować

Osobom, które potrzebują czegoś więcej niż instrukcji w zakresie przygotowywania zdrowych posiłków, zapewniamy spotkania z ekspertem kulinarnym mające na celu naukę zdrowego gotowania (możliwość spotkania w domu klienta).

Wsparcie w aktywności fizycznej

Zapewniamy także wsparcie w zakresie wdrażania zmian w obszarze aktywności fizycznej poprzez opiekę trenera, który przygotowuje plan treningowy, jak również wspiera w jego realizacji (w miejscu i formie dostosowanej do klienta).

„W Instytucie Psychodietetyki pracuje liczne grono dietetyków i doradców żywieniowych specjalizujących się w rozwiązywaniu określonych problemów żywieniowych. Nie wierzymy bowiem, że w tej dziedzinie można być „ekspertem od wszystkiego”. Zachęcamy do zapoznania się z biogramami naszych specjalistów i wyboru osoby, która swoją pracę koncentruje właśnie wokół problemu, jaki dotyczy Ciebie.”
dr Anna Januszewicz
koordynator zespołu

Wsparcie w obszarze psychologicznym pozwoli Ci zyskać lepszą kontrolę nad odżywianiem, utrzymać motywację i poradzić sobie z różnymi problemami, jakie towarzyszą problemom zdrowotnym i ich leczeniu

W większości przypadków program pracy z pacjentem opiera się także o pomoc w obszarze psychologicznym.

Jesteśmy przekonani bowiem, że zmiana zachowania nie jest możliwa bez zmian na poziomie myśli i emocji. Praca z psychologiem skupia się na pomocy w rozwiązywaniu indywidualnych problemów pacjenta związanych ze zdrowiem, takich jak na przykład: brak motywacji do zmiany nawyków, nadmierny stres, konieczność radzenia sobie z chorobą lub innymi kryzysami życiowymi.

Psychoterapia

W ramach programu pacjent może podjąć również psychoterapię, co okazuje się szczególnie pomocne w pracy nad kontrolą emocji i zmianą głęboko zakorzenionych przekonań wpływających na zachowania żywieniowe i ogólne samopoczucie psychiczne.

Konsultacje psychiatryczne

W razie potrzeby nasi pacjenci mają także możliwość skorzystania z konsultacji psychiatrycznych, które polecane są szczególnie osobom, u których problemy w zakresie zdrowia somatycznego łączą się z problemami w zakresie zdrowia psychicznego, takimi jak np. dolegliwości psychosomatyczne, zaburzenia nastroju (depresja, obniżony nastrój), nerwice, zaburzenia osobowości itp.

„Choroby somatyczne pozostają w ścisłym związku z funkcjonowaniem psychicznym człowieka. To, co myślimy i czujemy ma wpływ na to, jak żyjemy, a to, jak żyjemy, wpływa na nasze zdrowie (mowa tu o zależnościach psychosomatycznych)… Podobnie samopoczucie fizyczne wpływa na nasz styl życia i na naszą kondycję psychiczną (i to nazywamy zależnościami somatopsychicznymi). W Instytucie Psychodietetyki zawsze uwzględniamy interakcję między psychiką a ciałem jako ważny aspekt pomocy pacjentom.”
dr Anna Januszewicz
psycholog
Poradnia33-w400

Ceny i płatności

Holistyczny Program Poprawy Zdrowia - opłaty

 • dogodne opcje płatności
 • sprawdzone metody pracy
 • wybitna kadra prowadząca
 • wysoka skuteczność

Wszelkie oddziaływania podejmowane przez specjalistów z Instytutu Psychodietetyki mają udowodnioną naukową skuteczność. W swojej praktyce wdrażamy standardy promowane przez wiodące instytucje zajmujące się zdrowiem somatycznym i psychicznym (por. wytyczne National Institute for Health and Care Excellence, 2014, 2017). W pracy z pacjentem bazujemy na tak zwanych praktykach opartych o dowody naukowe (ang. Evidence-based practice; EBP).

Edukacja uzupełniająca program

Udział w programie mogą uzupełniać warsztaty i wykłady realizowane w ramach programów edukacyjnych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego Centrum Szkoleniowego!

Jak rozpocząć udział w Programie?

Realizację programu można rozpocząć od spotkania z koordynatorem programu albo od wizyty interdyscyplinarnej (z kilkoma specjalistami). Porozmawiaj z naszą konsultantką i umów się na spotkanie!

Umawianie wizyt:

(+48) 883 123 909

Od poniedziałku do czwartku w godzinach 10.00-20.00.

W piątki w godzinach 12.00-20.00.

Uwaga, nie ma możliwości kontaktu przez SMS.

Napisz do nas:

  Pola wymagane oznaczone są *

  Schemat programu opartego o spotkania indywidualne