Instytut Psychodietetyki » O poradni psychodietetycznej
Nic, co dotyczy psychodietetyki, nie jest nam obce.

O Poradni Instytutu Psychodietetyki

Zaufały nam już setki osób. Jeśli i Ty potrzebujesz pomocy, nasz interdyscyplinarny zespół jest do Twojej dyspozycji!

Poradnia Instytutu Psychodietetyki, to wyjątkowe miejsce, w którym możesz skorzystać z kompleksowego wsparcia w zakresie zdrowego stylu życia. Wybierz, jaki rodzaj konsultacji Cię interesuje oraz specjalistę, do którego chcesz się umówić i pozwól sobie pomóc!

Praca zespołowa

Nasza Poradnia to miejsce, w którym cały zespół współpracuje ze sobą – nie wyobrażamy sobie pracy tylko nad psychologicznymi problemami, kiedy ważnym ich źródłem jest stan somatyczny… Nie skupiamy się tylko na zaleceniach żywieniowych, kiedy kluczowe dla ich wdrożenia jest wsparcie w obszarze psychologicznym. Nasi specjaliści globalnie oceniają sytuację pacjenta i w razie potrzeby proponują włączenie we współpracę innych osób z zespołu, aby jak najlepiej pomóc swoim pacjentom.

Kompleksowe wsparcie

Poradnia Instytutu Psychodietetyki (IP) to miejsce, w którym możesz skorzystać z kompleksowego wsparcia w zakresie zdrowego stylu życia – w naszym zespole pracuje wielu dietetyków specjalizujących się w różnych problemach żywieniowych, psychologów, psychoterapeutów, psychiatrów, trenerów i innych specjalistów zajmujących się psychodietetyką.

Elastyczne rozwiązania

Poradnia IP to miejsce, w którym rozwiązania dostosowujemy do pacjenta. Na przykład współpraca z dietetykiem zwykle opiera się o różne inne metody niż standardowy jadłospis, a spotkania z różnymi specjalistami odbywają się w potrzebnej pacjentowi częstotliwości… Kiedy trzeba wyjaśniamy, jak jeść, innym razem uczymy gotowania albo pracujemy nad motywacją i wytrwałością lub nad radzeniem sobie ze stresem bez podjadania. Najpierw sprawdzamy, na czym polega problem i czego nasz pacjent potrzebuje, a potem dobieramy dla niego odpowiedni program.

Konsultacje on-line

Tutaj oprócz tradycyjnych spotkań realizujemy konsultacje on-line, dzięki czemu możesz korzystać z naszej pomocy bez wychodzenia z domu.

Trwałe odchudzanie

W Poradni IP oferujemy programy pracy dla osób odchudzających się bazując na metodach, które nastawione są na trwałą zmianę zachowania, wiemy bowiem, że standardowe diety niemal zawsze kończą się efektem jojo.

Holistyczne podejście

Tutaj każdy specjalista stosuje holistyczne podejście i posiada umiejętności wykraczające poza dziedzinę, którą się zajmuje – w naszej Poradni z psychologiem porozmawiasz o walorach odżywczych jedzenia, a z dietetykiem o motywacji…

Pomoc w chorobach somatycznych

Poradnia IP to miejsce, w którym pomagamy osobom z chorobami somatycznymi – doradzamy, jak za pomocą diety i innych zmian w stylu życia poprawić swoje zdrowie i samopoczucie, jak również pomagamy osobom chorym radzić sobie psychicznie z chorobą.

Terapia zaburzeń odżywiania

Poradnia IP to miejsce, w którym prowadzimy kompleksową terapię dla osób z zaburzeniami odżywiania – w naszym zespole pracują doświadczeni w tym zakresie psychologowie, psychiatrzy, dietetycy i psychoterapeuci, dzięki czemu nasze interwencje cechuje wysoka skuteczność.

Dbałość o Twoje potrzeby

W Poradni IP Zapewniamy wsparcie osobom o szczególnych potrzebach żywieniowych: kobietom w ciąży, sportowcom, seniorom itp.

Programy dla dzieci i młodzieży

W Poradni IP realizujemy program kształtowania zdrowych zachowań żywieniowych dzieci i młodzieży współpracując z młodym człowiekiem i jego rodziną.

Nasze konsultacje

Poradnia Instytutu Psychodietetyki, to wyjątkowe miejsce, w którym możesz skorzystać z kompleksowego wsparcia w zakresie zdrowego stylu życia. Wybierz, jaki rodzaj konsultacji Cię interesuje oraz specjalistę, do którego chcesz się umówić i pozwól sobie pomóc!

Programy dla pacjentów

Zapraszamy także do zapoznania się z cyklicznymi spotkaniami skierowanymi do różnych grup pacjentów realizowanymi w formie następujących programów:

Jak uzyskać pomoc?

Skontaktuj się z nami, doradzimy Ci, jakiego specjalistę wybrać, albo napisz do nas wstępnie o swoim problemie, a my odpowiemy, jak możemy Ci pomóc.

Umawianie wizyt:

(+48) 883 123 909

Od poniedziałku do czwartku w godzinach 10.00-20.00.

W piątki w godzinach 12.00-20.00.

Uwaga, nie ma możliwości kontaktu przez SMS.

Napisz do nas:

    Pola wymagane oznaczone są *