Instytut Psychodietetyki » psychologia jedzenia; lato; studium;
Nic, co dotyczy psychodietetyki, nie jest nam obce.

Kalendarz wydarzeń1

[TheChamp-Sharing type="horizontal"]

Program edukacyjny:

Letnie Studium Psychologii Jedzenia – sierpniowa paczka szkoleniowa

Środek lata, a Ty wypominasz sobie, że nie zacząłeś odchudzać się kilka miesięcy temu? Albo plujesz sobie w brodę, że porzuciłeś rozpoczętą dietę? Czas kwarantanny dał Ci w kość i przytyłeś, a teraz nie możesz poradzić sobie z nadmiernymi kilogramami? Przede wszystkim – weź głęboki wdech.

Osiągnięciu “idealnej” sylwetki często nadajemy większe znaczenie, niż to konieczne, a przez to sami nakładamy na siebie ogromną presję. Do odchudzania warto podejść na spokojnie i z głową. Chcąc zredukować masę ciała, szukamy porad w Internecie czy kolorowej prasie (bo to najłatwiej dostępne źródła), a tam zalewa nas morze często sprzecznych ze sobą informacji. Jakie znaczenie mają mikro- i makroskładniki? Czy da się schudnąć nie uprawiając sportu? Czy można jeść owoce po 18 i czy tylko śniadania białkowo-tłuszczowe są akceptowalne? A może post to dobry pomysł? I czy to wszystko ma znaczenie, jeśli nie dajemy rady psychicznie i nie jesteśmy w stanie utrzymać narzuconych zasad dłużej, niż tydzień? Wiemy – od tylu wątpliwości może rozboleć głowa, a samodzielne poszukiwanie odpowiedzi na pytania: jak schudnąć skutecznie, trwale i bezpiecznie przypomina robienie zakupów na bazarze, gdzie każdy zachwala swój produkt, a Ty potrzebujesz odpowiedniej wiedzy, żeby umieć coś wybrać. Dlatego my postawiliśmy na szerzenie tej wiedzy, bo co jak co, ale na temacie odchudzania i innych kwestiach związanych z psychodietetyką po prostu się znamy! A wiedza naszych specjalistów nie pochodzi z żadnego z bazarów, tylko prosto z publikacji naukowych… 

Choć nasza codzienna działalność skupia się na wielu tematach dotyczących odżywiania i zdrowia, to jeden z nich – odchudzanie – budzi szczególnie dużo emocji. Nadwaga to obecnie bowiem problem większości Polaków (por. badania WOBASZ II, 2013- 2014), a nieudane próby odchudzania często ten problem pogłębiają, a ponadto prowadzą do rozwoju nieprawidłowości w regulacji odżywiania, w tym nawet do zaburzeń odżywiania (Seligman, 2013). To wszystko sprawia, że trwała utrata kilogramów i uwolnienie się od problematycznych zachowań żywieniowych, takich jak naprzemienne odchudzanie i przejadanie się, stają się ważnym celem życiowym coraz liczniejszej grupy ludzi… Przychodzimy więc z odpowiedzią na Wasze pytania, wątpliwości i potrzeby. Przedstawiamy “Letnie Studium Psychologii Jedzenia”, czyli wakacyjny program edukacyjny Instytutu Psychodietetyki, dzięki któremu zdobędziecie wiedzę, która pomoże Wam stracić zbędne kilogramy w zdrowy i trwały (!) sposób oraz uporządkować relację z jedzeniem. 

W ramach naszego Letniego Studium Psychologii Jedzenia zapraszamy Was do udziału w bezpłatnych webinarach prowadzonych przez dr Annę Januszewicz. Pierwszy z nich poświęcony będzie strategiom pomagającym odnaleźć się osobom odchudzającym podczas urlopu (Wakacje i odchudzanie – jak to ogarnąć?), a na kolejnym – w którym weźmie udział nasz gość specjalny Agata Głyda (@psycholog_na_diecie) odpowiemy, na pytanie, jak schudnąć trwale i bez efektu jo-jo, a to wszystko w oparciu o analizę doniesień naukowych i doświadczenie obu specjalistek prowadzących webinar. A doświadczenie to jest imponujące! Agata Głyda jest psychologiem i psychoterapeutą, a także absolwentką psychodietetyki i ma za sobą udaną redukcję masy ciała, a swoimi sukcesami i zmaganiami dzieli się na portalach społecznościowych (min., prowadzi profil na Instagramie, grupę na Facebooku i bloga), a dr Anna Januszewicz zajmuje się tematem odchudzania jako naukowiec, dydaktyk i praktyk, prowadząc od 10 lat konsultacje dla osób odchudzających się i z zaburzeniami odżywiania. 

Ponadto w ramach Letniego Studium Psychologii Jedzenia będziemy publikować na naszym blogu artykuły na temat odchudzania i problemów z kontrolą odżywiania, dowiecie się z nich między innymi, czy warto odchudzać się w oparciu o jadłospis i jak zaplanować odchudzanie tak, żeby stało się stylem życia, a nie kuracją. Będzie też do pobrania z naszej strony ściąga na ten temat – śledźcie nasz FB i Instagram, bo ściąga będzie dostępna tylko dla osób, które aktywnie obserwują nasze media społecznościowe! Ponadto w naszych materiałach do pobrania pojawi się bezpłatny ebook – przewodnik z podstawowymi informacjami na temat zaburzeń odżywiania.  

Ale to jeszcze nie koniec atrakcji… Dr Anna Januszewicz po intensywnym czasie pracy na uczelni, znalazła w końcu trochę przestrzeni na nagranie dla Was kolejnego filmu z cyklu „Studium Psychologii Jedzenia w 5 minut”, a więc już 14 lipca odbędzie się premiera filmu pt. „Jadłospis – przyjaciel czy wróg”. Ale to nadal nie wszystko! Dr Januszewicz postanowiła w końcu ogarnąć nagrywanie podcastów! Póki co walczy jeszcze w temacie i jeśli nie polegnie (a polegać nie zwykła!), to pod koniec lipca powinniście się spodziewać podcastu pt. „10 powodów, dla których odchudzasz się całe życie”. Co więcej… dr Januszewicz zaszalała jeszcze bardziej i postanowiła prowadzić dla Was cotygodniowe Live’y na Facebooku i Instagramie zwane „Porozmawiajmy o psychologii jedzenia” podczas których będzie ona poruszać różne tematy z psychodietetyki i odpowiadać na Wasze pytania. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek 17 lipca o godzinie 17:00.

Myślicie, że to na tyle 😊? Absolutnie nie! Postanowiliśmy zaktualizować ofertę naszych szkoleń i w pojawią się w naszym kalendarzu wydarzeń prawdziwe perełki, jeśli chodzi o temat odchudzania i kontroli odżywiania, a co więcej szkolenia te będą dostępne online w rewelacyjnych cenach dla tych osób, które zdecydują się wziąć udział w całym ich cyklu lub przynajmniej w połowie z nich. 

Pierwsze z sześciu szkoleń wchodzących w skład Letniego Studium Psychologii Jedzenia pt.Co naprawdę liczy się w odchudzaniu” poprowadzi Mateusz Kusztal, który od 2016 roku pracuje jako doradca żywieniowy głównie z pacjentami dążącymi do redukcji masy ciała, bazując na dokładnej diagnozie problemu i wykorzystując psychologiczne podejście, którego uczył się w Instytucie od dr Anny Januszewicz.  Będzie to szkolenie, dzięki któremu dowiecie się między innymi, jak nie wpaść w pułapkę różnych diet, w których nie da się wytrwać, a które nie są konieczne do tego, by schudnąć, jak prawidłowo ustalić cel przed odchudzaniem, jakie badania należy wykonać, jak uniknąć efektu jo-jo i jaki wpływ na proces odchudzania ma suplementacja, aktywność fizyczna i regeneracja. 

Wiedza z dietetyki to jednak dopiero pierwszy krok, jeśli chcecie na zawsze uporać się z problemem nadmiernej masy ciała i niepokojącymi zachowaniami żywieniowymi. Kolejny krok, to odpowiednie podejście do procesu zmiany zachowań żywieniowych, a o tym na czym takie podejście polega, mówi wiedza z psychologii zdrowia. Uruchamiamy więc dla Was także szkolenia z psychologii, które nauczą Was, jak zmieniać swoje nawyki i rozwiązywać problemy z kontrolą odżywiania.  

Jedno z nich będzie dotyczyć stosowania technik poznawczo-behawioralnych (możliwych do samodzielnego wykorzystania), które mogą być pomocne podczas odchudzania lub przy zmaganiach z takimi problemami, jak nadmierna koncentracja na jedzeniu, przejadanie czy zaburzenia odżywiania. Opowie Wam o nich i pokaże ich zastosowanie w praktyce Małgorzata Borczyk, psycholog i psychoterapeutka poznawczo-behawioralna, pracująca z osobami z problemem nadmiernego jedzenia i zaburzeń odżywiania. Jej praca skupia się na zmianie przekonań i zachowań pacjenta na bardziej funkcjonalne, często w oparciu o wspomniane techniki poznawczo-behawioralne. Jeśli interesuje Was ten temat i chcielibyście poznać metody, które pomogą Wam zapanować nad odżywianiem i ustabilizować masę ciała, nie przegapcie tego szkolenia (Tytuł szkolenia: Techniki poznawczo-behawioralne pomocne w radzeniu sobie z nadmiernym jedzeniem i zaburzeniami odżywiania).  

Kolejne przygotowane przez nas szkolenie poświęcone jest uważnemu jedzeniu. Czy zdarza Wam się coś bezrefleksyjnie skubać albo jeść bezmyślnie do tego stopnia, że dopiero po zjedzeniu całego posiłku orientujecie się, że w ogóle zaczęliście? Chcecie zapanować nad automatyzmami i nauczyć się rozpoznawać sygnały głodu i sytości? O tym, jak jeść w sposób mądry i satysfakcjonujący, a nie impulsywny lub automatyczny opowie Agnieszka Trzyna, psycholog, prowadząca warsztaty i kursy mindfulness w trakcie terapii poznawczej, opartej na uważności (MBCT), certyfikowanej przez Oxford Mindfulness Centre. “Uważność w odżywianiu to szkolenie skierowane do osób szukających skutecznych narzędzi wspierających proces redukcji lub utrzymania prawidłowej wagi ciała oraz zainteresowanych nauką stosowania technik uważności w poprawie jakości życia. 

Kolejne przygotowane przez nas szkolenie poświęcone jest uważnemu jedzeniu. Czy zdarza Wam się coś bezrefleksyjnie skubać albo jeść bezmyślnie do tego stopnia, że dopiero po zjedzeniu całego posiłku orientujecie się, że w ogóle zaczęliście? Chcecie zapanować nad automatyzmami i nauczyć się rozpoznawać sygnały głodu i sytości? O tym, jak jeść w sposób mądry i satysfakcjonujący, a nie impulsywny lub automatyczny opowie Agnieszka Trzyna, psycholog, prowadząca warsztaty i kursy mindfulness w trakcie terapii poznawczej, opartej na uważności (MBCT), certyfikowanej przez Oxford Mindfulness Centre. “Uważność w odżywianiu to szkolenie skierowane do osób szukających skutecznych narzędzi wspierających proces redukcji lub utrzymania prawidłowej wagi ciała oraz zainteresowanych nauką stosowania technik uważności w poprawie jakości życia. 

Do naszej paczki dodajemy jeszcze szkolenie, które poświęcone jest zasadzie 4S w odchudzaniu. Jeśli czytacie nasze publikacje lub braliście udział w naszych webinarach, pewnie kojarzycie zasadę 4S, której autorką jest założycielka Instytutu Psychodietetyki, dr Anna Januszewicz. Tym razem dr Januszewicz przybliży ją podczas dedykowanego szkolenia, “Odchudzanie bez stresu i efektu jojo – czyli zasada 4S w praktyce”. To oczywiste, że kiedy się odchudzasz, zależy Ci na efektach. Skuteczność stosowanej diety to bez wątpienia ważna sprawa. Jednak, aby uzyskane rezultaty udało się utrzymać, odchudzanie nie może być męczącą kuracją. Czy da się schudnąć i jeść do syta? Jak nie być niewolnikiem diet, a jednocześnie kontrolować to, co się je? Czy intuicyjne odchudzanie to idealne rozwiązanie problemów z kontrolą odżywiania? Odpowiedź na wszystkie te pytania poznacie biorąc udział w szkoleniu dr Anny Januszewicz. 

Nie zabraknie też w naszych szkoleniach tematyki jedzenia dla poprawy nastroju.  Być może uważacie, że na drodze do skutecznego odchudzania stoją słodycze albo inne produkty, po które sięgacie dla poprawy samopoczucia? Obiecujecie sobie, że “od poniedziałku koniec z czekoladą”, a jednak kończy się to zjedzeniem całej tabliczki, mimo, że absolutnie nie chodzi tu o zaspokojenie głodu? Jeśli ten problem Was dotyczy nie przegapcie szkolenia pt. „Jak poradzić sobie z jedzeniem pod wpływem emocji?” Jest to szkolenie przygotowane rownież przez Agnieszkę Trzynę. Naucz się rozpoznawać głód fizjologiczny i poznaj sposoby radzenia sobie z głodem emocjonalnym – to szkolenie będzie ważnym krokiem na tej drodze 

Mamy nadzieję, że powyżej opisane szkolenia okażą się odpowiednią wskazówką na temat tego, jak budować zdrową relację z jedzeniem. Jednak my chcemy dać Wam na tym polu jeszcze coś więcej! Na jednym ze szkoleń pokażemy kulisy naszej pracy z pacjentem w obszarze problemów z kontrolą odżywiania.  Na tym szkoleniu dowiecie się, do jakiego specjalisty warto się udać, gdy pojawią się takie problemy, jak przejadanie, nadmierne myślenie o jedzeniu czy zaburzenia odżywiania, jak wygląda współpraca z różnymi specjalistami od odżywiania i na czym polega oferowana przez nich pomoc. Szkolenie to będzie też okazją, by poznać historie osób, które zmagały się z i problemami w kontroli odżywiania i udało im się z tych problemów nich wyjść! “Pomoc psychodietetyczna w problemach z kontrolą odżywiania – studium przypadku” to szkolenie, które wspólnie poprowadzą dr Anna Januszewicz i Mateusz Kusztal, którzy od lat pracują razem, pomagając osobom odchudzającym się i z zaburzeniami odżywiania. Dziś podzielą się z Wami szczegółami swojego warsztatu pracy!  

Szkolenia prowadzone w ramach Letniego Studium Psychologii Jedzenia będą odbywały się przez pierwsze dwa tygodnie sierpnia na platformie Zoom. Jeśli nie możecie uczestniczyć w nich w wyznaczonym terminie – nie martwcie się! Każde ze szkoleń zostanie nagrane, a jego uczestnicy otrzymają nie tylko dostęp do nagrania, ale również materiały przygotowane przez prowadzących. Każdy uczestnik szkolenia otrzyma również imienny certyfikat, potwierdzający ukończenie szkolenia! 

Wszystkie szkolenia należące do “Letniego Studium Psychologii Jedzenia” są źródłem cennej wiedzy, przydatnej w procesie budowania zdrowej relacji z jedzeniem i stabilizacji masy ciała. Każde z nich można zakupić pojedynczo w cenie 170 złotych, ale… zakup całej sierpniowej paczki szkoleniowej to duża oszczędność. Do końca niedzieli 2 sierpnia możecie nabyć pakiet 6 szkoleń, przygotowanych przez specjalistów Instytutu Psychodietetyki, w promocyjnej cenie 580 złotych! (aby kupić paczkę należy wybrać w naszym sklepie produkt o nazwie „Letnie Studium Psychologii Jedzenia – paczka szkoleń.”  

Do 2 sierpnia istnieje również możliwość zakupu połowy paczki szkoleniowej – wybierz dowolne 3 szkolenia z listy “Letniego Studium” i zapłać 390 złotych! Aby to zrobić wrzuć do koszyka co najmniej 3 szkolenia i użyj kodu rabatowego polpaczkiwoda 

Osobom, które chciałyby sięgnąć po jeszcze więcej w temacie odchudzania i budowania zdrowej relacji z jedzeniem, oferujemy w okresie promocji i realizacji Letniego Studium Psychologii Jedzenia zakup kursu Nie odchudzaj się całe życie również w wyjątkowej cenie! Kurs ten po wakacjach poprowadzi dr Anna Januszewicz, a udział w kursie będzie okazją do tego, by pod okiem dr Januszewicz krok po kroku popracować nad zmianą własnych zachowań żywieniowych. Na kursie dr Januszewicz podpowie, jak budować w sobie motywację do zmiany, jak przygotować swój indywidualny plan zmiany i jakie techniki zastosować, aby uporządkować problematyczne nawyki. Promocyjna cena kursu, czyli 390 zł zamiast 790 (!!!!) obowiązuje do 16 sierpnia 2020 roku.  

Dołącz do grona naszych zadowolonych klientów i zdobądź rzetelną wiedzę od profesjonalistów, którzy pomogą Ci osiągnąć Twoje cele. Podobnej oferty i nie znajdziesz nigdzie na polskim rynku… Jesteśmy pionierami w dziedzinie psychodietetyki i naszą misją jest pomóc ludziom przestać błądzić, jeśli chodzi o odchudzanie i problemy ze zdrowiem. Nie obiecujemy szybkich efektów ani nie oferujemy magicznych metod, ale podpowiadamy, jak wykorzystać wiedzę i sprawdzone metody, by cieszyć się tym, czego chyba każdy z nas pragnie -zdrowiem, zadowoleniem z siebie i własnego odżywania. Czekamy więc na Ciebie na naszym blogu, kanale YouTube oraz na stronie internetowej, a także na platformie Zoom! Ruszmy wspólnie w podróż zwaną „satysfakcjonująca relacja z jedzeniem”.

Jeśli nie chcesz przegapić informacji na temat Letniego Studium Psychologii Jedzenia dołącz do naszej grupy na Facebooku o nazwie „Studium Psychologii Jedzenia” – poznasz tam inne osoby zainteresowane tym tematem i będziesz na bieżąco z informacjami dotyczącymi tego programu i innymi treściami z obszaru psychologii jedzenia, odchudzania, zaburzeń odżywiania. Oto link do grupy: https://www.facebook.com/groups/659663347815876/ 

Przypisy:

Bibliografia:

  1. Drygas, W., Bielecki, W., Pajak, A., Piotrowski, W. (2015) Wieloośrodkowe Ogólnopolskie Badanie Stanu Zdrowia Ludności – WOBASZ. Epidemiologia i prewencja chorób układu krążenia. Zaczerpnięte 13.07.2020 z: https://www.researchgate.net/publication/284550915_Wieloosrodkowe_Ogolnopolskie_Badanie_Stanu_Zdrowia_Ludnosci_-_WOBASZ
  2. Seligman, M. E. P. (2010). Co możesz zmienić a czego nie możesz. Poznań: Media Rodzina 

Autorzy:

Zarejestruj się!

I pobierz darmowe materiały edukacyjne.

0