Instytut Psychodietetyki » Psychologiczne techniki pracy z pacjentem do wykorzystania w gabinecie dietetyka i innych specjalistów zajmujących się zdrowiem – część I
Nic, co dotyczy psychodietetyki, nie jest nam obce.

Psychologiczne techniki pracy z pacjentem do wykorzystania w gabinecie dietetyka i innych specjalistów zajmujących się zdrowiem – część I

Program edukacyjny:
Grupa tematyczna:
Dostępne online
Wymiar godzin:
Lokalizacje:

Dla specjalistów zajmujących się zdrowiem

Psychodietetyka - podstawy

E-learning

2

 • On-line

Terminy:

  -
  -
 • Godzinami układasz jadłospisy, które następnie Twoi pacjenci stosują przez chwilę, albo wcale?
 • Tłumaczysz, wyjaśniach, przekonujesz, a pacjent i tak wie swoje?
 • Czujesz się wypompowany po niektórych konsultacjach i masz czasami sens, że Twoja praca sprawia Ci co raz mniejszą radość?
 • Dowiedz się, jak zwiększyć skuteczność i komfort Twojej pracy! Poznaj psychologiczne techniki, które ułatwią Twoją współpracę z pacjentem.

Szkolenie online

Przejdź do zamówień aby uzyskać dostep do platformy szkoleniowej on line

Opis szkolenia

Zalecenia przekazywane przez specjalistów zajmujących się zdrowiem bardzo często nie są realizowane przez pacjentów. Chociaż w czasie wizyty pacjenci zwykle wykazują chęć do pracy, to często ten zapał wygasa, kiedy wrócą do domu i pochłonie ich codzienność. W gabinecie myślą o efektach i deklarują „trzeba brać się za siebie”, ale już na kolejnej wizycie słyszymy często „jakoś nie miałam głowy to tego…” albo „szło dobrze, dopóki nie nadszedł weekend”. A czasem bywa jeszcze gorzej i wykazują się oporem już w czasie spotkania u specjalisty – specjalista mówi, że trzeba zadbać o zdrowie, a pacjent tłumaczy, dlaczego w jego przypadku to się nie da. Dowiedz się, jak radzić sobie w takich sytuacjach, jakie psychologiczne techniki stosować, aby praca z pacjentem była bardziej efektywna i przyjemniejsza!

Bloki tematyczne

 • Praca z pacjentem, który nie ma motywacji do zmiany – co robić, a czego unikać.
 • W jaki sposób przekazywać zalecenia, aby zwiększyć szanse na ich wdrożenie przez pacjentów.
 • Jakie strategie mogą pomóc pacjentom w samokontroli odżywiania –co poza przygotowaniem jadłospisu może zrobić specjalista, aby wesprzeć pacjenta w wytrwałości.

Nagranie webinaru: Psychologiczne techniki pracy z pacjentem przydatne w pracy dietetyka i innych specjalistów zajmujących się zdrowiem

50
 • profesjonalna kadra
 • praktyczne zajęcia
 • certyfikaty

Aby zapisać się na szkolenie lub wyrazić chęć udziału w przyszłości, przejdź dalej.

Dla specjalistów zainteresowanych zastosowaniem psychologicznej wiedzy w pracy z pacjentem nad zmianą nawyków żywieniowych. Szczególnie dla dietetyków, lekarzy, trenerów aktywności fizycznej, , którzy chcą podnieść efektywność swojej pracy i czerpać z niej radość.

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami. Nasz kompetentny i odpowiednio przeszkolony konsultant odpowie na Twoje pytania.

Biuro Instytutu Psychodietetyki czynne:

 • od poniedziałku do piątku od godziny 12:00 do 20:00

  Polityka prywatności Pola wymagane oznaczone są *