Instytut Psychodietetyki » Kiedy pacjent nie trzyma się diety – psychologiczne strategie ułatwiające realizację zaleceń żywieniowych
Nic, co dotyczy psychodietetyki, nie jest nam obce.

Kiedy pacjent nie trzyma się diety – psychologiczne strategie ułatwiające realizację zaleceń żywieniowych

Program edukacyjny:
Grupa tematyczna:
Dostępne online
Wymiar godzin:
Lokalizacje:

Dla specjalistów zajmujących się zdrowiem

Psychologia zdrowia, Odchudzanie i samokontrola

E-learning

2

Terminy:

    -
    -

Weź udział w naszym szkoleniu i dowiedz się, co robić, żeby Twoi pacjenci realizowali zalecenia, jakie im dajesz. 

Poznaj strategie postępowania w  popularnych problemach, które prowadzą do trudności w utrzymaniu diety, takich jak brak motywacji u pacjenta, skłonności do nadmiernego jedzenia, niesprzyjające otoczenie.

Szkolenie online

Przejdź do zamówień aby uzyskać dostep do platformy szkoleniowej on line

Opis szkolenia

Efekty pracy z pacjentem nad zmianą diety nie zależą tylko od tego, jaką wiedzę posiada dietetyk i jak bardzo jest on zaangażowany. Decydujące jest tu oczywiście nastawienie pacjenta i to, jak radzi on sobie z realizacją zaleceń.

Największe problemy pojawiają się wtedy, gdy pacjent nie ma odpowiedniej motywacji. Niby chce, ale wszystko wokół jest ważniejsze niż praca nad nawykami żywieniowymi. Zdarza się także, że pacjent jest bardzo zmotywowany do zmiany, ale po prostu sobie z nią nie radzi – zajada stresy, ma za dużo na głowie, pojawia się u niego nadmierny apetyt, a czasem zaburzenia odżywiania… W takich sytuacjach dietetycy czują się bezsilni. Przygotowują zalecenia, układają jadłospisy, przekazują swoim podopiecznym wspaniałe przepisy, które mają ułatwić im życie… a cała praca ma efekt jedynie w postaci zapisanych kartek papieru. 

Dla dietetyka takie sytuacje to prosta droga do wypalenia. Pacjenci nierealizujący zaleceń częściej odwołują wizyty, albo przychodzą na spotkania regularnie, ale tylko po to, by ponarzekać. Zdarza się także (o zgrozo!), że obwiniają oni dietetyka za swoje niepowodzenia. Bywa i tak, że pacjenci z trudnościami w realizacji zaleceń dzielnie walczą i starają się zmienić nawyki, ale ich problemy z odżywianiem mają głębsze, psychologiczne podłoże i dietetykowi serce pęka, że nie umie on im pomóc… W takich chwilach u specjalisty pojawia się zniechęcenie, brak poczucia sensu w pracy z pacjentem i wiele innych negatywnych odczuć…

Jest jednak sposób, by to zmienić. Rozwiązanie to dobre zrozumienie psychologicznego kontekstu problemów pacjenta i stosowanie przez specjalistę odpowiednich strategii postępowania w wymienionych sytuacjach. Dzięki temu praca z pacjentem z trudnościami w utrzymaniu diety, może okazać się efektywna i satysfakcjonująca!

Idealną okazją do poznania takich strategii jest udział w szkoleniu „Kiedy pacjent nie trzyma się diety – psychologiczne strategie ułatwiające realizację zaleceń żywieniowych.”, podczas którego dr Januszewicz, specjalistka z ponad dziesięcioletnim doświadczeniem w pracy z pacjentem, będzie dzielić się wiedzą i doświadczeniem na ten temat.

Bloki tematyczne

Szkolenie składa się z następujących bloków tematycznych: 

  • Jak dostosować sposób pracy z pacjentem do poziomu jego motywacji i jak wzmacniać motywację pacjent, kiedy nie jest ona wystarczająca.
  • Dlaczego niektórzy pacjenci w stresie jedzą nadmiernie, a inni tracą apetyt i jak postępować, kiedy emocje utrudniają realizację zaleceń.
  • Jak pracować z pacjentem, który nie radzi sobie z pokusami żywieniowymi.
  • W jaki sposób postępować z osobami, które „całe życie są na diecie” i naprzemiennie ograniczają się i objadają.
  • Najważniejsze wskazówki dotyczące pracy z pacjentem z zaburzeniami odżywiania.

Nagranie szkolenia: Kiedy pacjent nie trzyma się diety – psychologiczne strategie ułatwiające realizację zaleceń żywieniowych

170
  • profesjonalna kadra
  • praktyczne zajęcia
  • certyfikaty

Aby zapisać się na szkolenie lub wyrazić chęć udziału w przyszłości, przejdź dalej.

Szkolenie skierowane jest szczególnie do specjalistów zajmujących się zmianą zachowań żywieniowych – dietetyków, lekarzy, psychologów, którzy chcą lepiej pomagać swoim pacjentom i uwzględniać w swojej pracy psychologiczny kontekst ich problemów.

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami. Nasz kompetentny i odpowiednio przeszkolony konsultant odpowie na Twoje pytania.

Biuro Instytutu Psychodietetyki czynne:

  • od poniedziałku do piątku od godziny 12:00 do 20:00

    Polityka prywatności Pola wymagane oznaczone są *