Instytut Psychodietetyki » Jesienna Szkoła Specjalistów Psychodietetyki
Nic, co dotyczy psychodietetyki, nie jest nam obce.

Jesienna Szkoła Specjalistów Psychodietetyki

Głównym celem naszego zespołu jest pomoc ludziom w rozwiązywaniu problemów żywieniowych i budowaniu zdrowej relacji z jedzeniem. Aby zrealizować ten cel, pracujemy zarówno z osobami, które doświadczają problemów na polu odżywiania, jak i ze specjalistami, którzy pomagają takim osobom. Podsumowując nasze dotychczasowe działania, stwierdzamy, że przez ostatnie lata Instytut stał się znany szczególnie w tej drugiej grupie osób, czyli wśród specjalistów.

Pomagamy dietetykom i lekarzom, którzy skarżą się, że ich pacjenci nie przestrzegają zaleceń, jakie dla nich przygotowują. Uczymy, jak motywować do zdrowego stylu życia i jak wspierać pacjentów, aby byli wytrwali. Podpowiadamy, jak pracować z różnymi grupami: osobami z zaburzeniami odżywiania, dziećmi, osobami chorymi. Krótko mówiąc, uczymy specjalistów od zdrowia, jak stosować techniki, które pozwalają pomagać ludziom tak skutecznie, jak to jest możliwe i jak czerpać satysfakcję ze swojej pracy.

Jesteśmy dumni, widząc, jak często specjaliści, którzy korzystali z naszych szkoleń i staży, piszą „to całkowicie zmieniło jakość mojej pracy!”*. Wiemy, że doceniacie to, co robimy, dostajemy od Was mnóstwo sygnałów na ten temat. Dlatego tegoroczną jesień chcielibyśmy zacząć od skumulowanych działań skierowanych właśnie do specjalistów – nazwaliśmy je JESIENNĄ SZKOŁĄ SPECJALISTÓW PSYCHODIETETYKI!

Co dokładnie zaplanowaliśmy dla Was tej jesieni?

  • Bezpłatny webinar pt. „Psychologiczne techniki pracy z pacjentem do zastosowania w gabinecie dietetyka i innych specjalistów zajmujących się zdrowiem”.
  • Uruchomienie serii podcastów dla specjalistów, na temat psychologicznych aspektów pracy z pacjentem.
  • Bezpłatną ściągę do pobrania, ułatwiającą określenie, czy pacjent ma problem z motywacją i samokontrolą; podpowiadającą, w jaki sposób z nim pracować (śledźcie nasz Instagram i Facebook, jak zwykle tam pojawi się ściąga do pobrania).
  • Artykuły tematyczne skierowane do specjalistów (sprawdzajcie naszego bloga).
  • Kurs online pozwalający zdobyć bazową wiedzę z psychodietetyki, czyli „Wprowadzenie do psychodietetyki” składające się z modułu z psychologii jedzenia i modułu z dietetyki (można zrealizować wybrane moduły).
  • Staż szkoleniowy z psychodietetyki – nasz kultowy kurs (w formie stacjonarnej) oparty o szkolenia i pracę z pacjentem, podczas którego stwarzamy okazję poznania autorskiego warsztatu pracy dr Anny Januszewicz – pionierki psychodietetyki w Polsce.
  • Przedsprzedaż kursu online pt. „Dialog motywujący w psychodietetyce”, który odbędzie się w listopadzie.
  • Premierę ebooka: „Jak motywować innych do prozdrowotnej zmiany? Pięć warunków świadczących o dobrym przygotowaniu do pracy nad nawykami.” 

Dlaczego warto nam zaufać i uczyć się od nas?

Przeszkoliliśmy już setki specjalistów pomagających ludziom żyć zdrowo – dietetyków, psychologów, lekarzy, trenerów aktywności fizycznej itp.  Działamy w psychodietetyce już 10 lat, a od 7 jako Instytut Psychodietetyki! Dostrzegamy ogromną potrzebę propagowania psychologii jedzenia i holistycznego spojrzenia na problemy zdrowotne, a oprócz organizacji szkoleń, popularyzujemy wiedzę w mediach i wydajemy materiały edukacyjne.

Czujemy się ekspertami, jeśli chodzi o psychodietetykę, bo nasi specjaliści współpracują z ośrodkami badawczymi zajmującymi się psychologią zdrowia i uczelniami wyższymi, dzięki czemu są na bieżąco z informacjami ze świata nauki, a ponadto posiadają praktykę w pracy z pacjentem, więc wiedza, jaką przekazują na szkoleniach, nie jest tylko wiedzą teoretyczną. 

Nie czekajcie więc, dołączcie do nas tej jesieni! Psychodietetyki warto uczyć się od tych, którzy mają największą wiedzę i doświadczenie w tym zakresie. 

 

*Opinie na temat każdego szkolenia przeczytasz na stronie z ich opisem.

Przypisy:

Bibliografia:

Autorzy:

Zarejestruj się!

I pobierz darmowe materiały edukacyjne.