W trakcie studiów prowadził badania z zakresu właściwości odżywczych i technologicznych owoców i ich przetworów, z których powstały prace: „Walory sensoryczne produktów owocowych typu smoothies”, „Zawartość związków polifenolowych i aktywność przeciwutleniająca produktów owocowych typu smoothies”, “Porównanie właściwości fizyko-chemicznych soków jabłkowych dostępnych w handlu”. Badania własne z obszaru dietetyki sportowej prowadzone na małoletnich piłkarzach opisał w pracy magisterskiej “Ocena sposobu żywienia i stanu odżywienia młodych piłkarzy”, w której koncentrował się na tematyce poziomu witaminy D we krwi młodych sportowców. Współtworzył również pracę “Pobranie witamin i składników mineralnych przez młodych zawodników piłki nożnej”.
Działalność edukacyjną realizuje głównie poprzez prowadzenie licznych wykładów, warsztatów i szkoleń na temat żywienia i dietetyki. W tych działaniach skupia się na edukacji żywieniowej, zmianie nawyków żywieniowych oraz nieprawidłowych przekonaniach żywieniowych. Podczas konferencji naukowych prowadził warsztaty i wykłady pt. “Edukacja żywieniowa jako element zmiany nawyków żywieniowych”, „Błędne przekonania żywieniowe u pacjentów odchudzających się”.
Opracował i koordynował program edukacyjny dla szkół “Zdrowie w głowie”. W ramach wrocławskich mikrograntów współtworzył plenerowy projekt edukacyjny “Revitalizacja Krzyków” dotyczący zdrowego stylu życia.