Instytut Psychodietetyki » dr hab. Katarzyna Zabłocka-Słowińska
Nic, co dotyczy psychodietetyki, nie jest nam obce.

dr hab. Katarzyna Zabłocka-Słowińska

Doradczyni żywieniowa, farmaceutka, specjalistka psychodietetyki.

Dostępność:
  • Prowadzenie szkoleń
  • Praca z pacjentem
Lokalizacja:
  • Wrocław
  • on-line
Obszary szkoleń:
  • Psychodietetyka
  • Dieta dla zdrowia
  • Odchudzanie i samokontrola
  • Zaburzenia odżywiania
  • Odżywianie dzieci i nastolatków
Obszary konsultacji:
  • Zaburzenia odżywiania
  • Dietetyka

Umów wizytę

Wybierz termin z kalendarza i umów wizytę

Poziom certyfikacji:

Nie certyfikowany
Specjalista nie został jeszcze certyfikowany przez Instytut Psychodietetyki

WYKSZTAŁCENIE
2006 – mgr farmacji
2007 – inż. technologii żywności
2011 – dr nauk farmaceutycznych
2019 – dr hab. nauk farmaceutycznych

UKOŃCZONE KURSY I SZKOLENIA:
✔ Szkolenie School of insulinresistance therapy – SOIT (Fundacja Insulinooporność)
✔ Psychologia w Praktyce – Staż Szkoleniowy z Psychodietetyki (Instytut
Psychodietetyki)
✔ Dialog Motywujący w Psychodietetyce (Instytut Psychodietetyki)
✔ Edukacja Żywieniowa w Zaburzeniach Odżywiania (Instytut Psychodietetyki)
✔ Jak Wspierać Pacjenta w Regulacji Emocjonalnej z Użyciem ACT i CBS (Szkoła Psychoterapii Dialog)
✔ Jak Skutecznie Pracować z Pacjentem z Anoreksją. (Szkoła Psychoterapii Dialog)
✔ The Low FODMAP Diet for Irritable Bowel Syndrome (Monash University,
Australia)

Adiunkt w Katedrze i Zakładzie Bromatologii i Dietetyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, aktywny członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki, w którym pełni funkcję sekretarza Oddziału Wrocławskiego.

Współautorka badań nad oceną żywieniowych czynników ryzyka rozwoju chorób onkologicznych, a także oceną stanu odżywienia oraz żywieniowego wspomagania terapii tych chorób. Aktualnie prowadzi badania z zakresu wpływu żywieniowych i poza żywieniowych czynników na potencjał antyoksydacyjny osób z chorobami onkologicznymi oraz współprowadzi adaptację na warunki polskie i walidację narzędzia do oceny stanu odżywienia pacjentów przewlekle chorych – PG-SGA.

Autorka publikacji o zasięgu krajowym i międzynarodowym, głównie z zakresu oceny stanu odżywienia i sposobu żywienia pacjentów onkologicznych oraz diabetologicznych, a także interakcji pomiędzy lekami a składnikami pożywienia i suplementami diety. Współautorka, wydanego przez Instytut Zdrowia Publicznego we Wrocławiu poradnika – „Zalecenia dietetyczne łagodzące skutki uboczne chemioterapii i radioterapii” oraz poradnika dla pacjentów – „Żywienie w chorobach nowotworowych”, wydanego przez SWPS.

Aktywnie uczestniczy w edukacji społecznej w zakresie racjonalnego sposobu żywienia, prowadząc m.in. wykłady na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, w Klubach Seniora oraz biorąc udział w Rządowym Programie na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Chorym Magdaleny Sadowskiej „Wygraj Zdrowie”.

Od 10 lat pomagam kształtować nawyki żywieniowe dotyczące racjonalnego sposobu żywienia. W swojej pracy zawodowej łączę wiedzę z zakresu dietetyki klinicznej, psychodietetyki oraz farmakologii. Jednak to co dla mnie najważniejsze to empatyczne wspieranie w wyborze optymalnych wyborów dotyczących jedzenia.

Drogowskazem, króry wytycza kierunek mojego postępowania w pracy psychodietetycznej jest Evidence – Based Medicine. Zgodnie z EBM  kieruję się wiedzą naukową, moim osobistym doświadczeniem zawodowym ale przede wszystkim wartościami, preferencjami i wyborami Pacjenta / Klienta. Interesuje mnie nie tylko psychologia żywienia. Fascynuje mnie perspektywa Brene Brown dotycząca wstydu, odwagi i empatii, a także Kirsten Neff, która zajmuje się tematem samowspółczucia.

Najchętniej schodziłaby cały świat – uwielbia tę formę aktywności. Lubi tańczyć – aktualnie tańczy bachatę. Zapalona podróżniczka – kończąc jedną podróż już planuje następną. Zaczytuje się w reportażach i książkach biograficznych.
Kocha kawę i lody pistacjowe.

0