Adiunkt w Katedrze i Zakładzie Bromatologii i Dietetyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, aktywny członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki, w którym pełni funkcję sekretarza Oddziału Wrocławskiego.
Współautorka badań nad oceną żywieniowych czynników ryzyka rozwoju chorób onkologicznych, a także oceną stanu odżywienia oraz żywieniowego wspomagania terapii tych chorób. Aktualnie prowadzi badania z zakresu wpływu żywieniowych i poza żywieniowych czynników na potencjał antyoksydacyjny osób z chorobami onkologicznymi oraz współprowadzi adaptację na warunki polskie i walidację narzędzia do oceny stanu odżywienia pacjentów przewlekle chorych – PG-SGA.
Autorka publikacji o zasięgu krajowym i międzynarodowym, głównie z zakresu oceny stanu odżywienia i sposobu żywienia pacjentów onkologicznych oraz diabetologicznych, a także interakcji pomiędzy lekami a składnikami pożywienia i suplementami diety. Współautorka, wydanego przez Instytut Zdrowia Publicznego we Wrocławiu poradnika – „Zalecenia dietetyczne łagodzące skutki uboczne chemioterapii i radioterapii” oraz poradnika dla pacjentów – „Żywienie w chorobach nowotworowych”, wydanego przez SWPS.
Aktywnie uczestniczy w edukacji społecznej w zakresie racjonalnego sposobu żywienia, prowadząc m.in. wykłady na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, w Klubach Seniora oraz biorąc udział w Rządowym Programie na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych w ramach współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Chorym Magdaleny Sadowskiej „Wygraj Zdrowie”.