Instytut Psychodietetyki » Julia Martynowska
Nic, co dotyczy psychodietetyki, nie jest nam obce.

Julia Martynowska

psycholożka, psychoterapeutka poznawczo- behawioralną w trakcie certyfikacji

Dostępność:
  • Praca z pacjentem
Lokalizacja:
  • Wrocław
  • on-line
Obszary szkoleń:
  • Psychodietetyka
  • Psychologia zdrowia
  • Odchudzanie i samokontrola
  • Zaburzenia odżywiania
Obszary konsultacji:
  • Zaburzenia odżywiania
  • Psychologia jedzenia i ogólna
  • Psychoterapia

Poziom certyfikacji:

Certyfikat II Stopnia
Certyfikat II stopnia mogą otrzymać osoby, które posiadają wyższe wykształcenie w dziedzinach związanych ze zdrowiem i ukończyły studia podyplomowe z psychodietetyki.

Ukończyłam studia magisterskie na kierunku psychologia (specjalność kliniczna) na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu. Dodatkowo zrealizowałam szkolenie z zakresu terapii dzieci i młodzieży w nurcie poznawczo-behawioralnym w Centrum CBT-EDU. Ukończyłam studia podyplomowe z zakresu przygotowania pedagogicznego w Dolnośląskiej Szkole Wyższej oraz szkolenie z zakresu interwencji kryzysowej organizowanego przez Grupę Interwencji Psychologicznej i Szkoleń ARCAN. Ukończyłam liczne szkolenia z zakresu psychodietetyki obejmujące m.in. obszary takie jak edukacja żywieniowa w zaburzeniach
odżywiania, budowanie zdrowej relacji z jedzeniem czy dialogu motywującego w Instytucie Psychodietetyki.

Aktualnie jestem w trakcie procesu certyfikacji w 4-letniej Szkole Psychoterapii Poznawczo- Behawioralnej Uniwersytetu SWPS pod kierownictwem dr Popiel i dr Pragłowskiej.

Doświadczenie zawodowe zdobywałam na Oddziale Psychiatrycznym dla Dzieci i Młodzieży w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu oraz w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu.

Od 2020 r. pracuje zawodowo udzielając wsparcia i konsultacji psychologicznych oraz prowadząc psychoterapię indywidualną. Swoją praktykę rozwijałam w Centrum Pomocy Psychologicznej oraz prowadząc prywatną praktykę. Dodatkowo przez ostatnie lata pracowałam jako psycholog w placówce oświatowej pomagając młodym osobom w przezwyciężaniu trudności w nauce, wzmacnianiu relacji rówieśniczych oraz zwiększaniu motywacji i samooceny.

Stale podnoszę swoje kwalifikacje i rozwijam kompetencje biorąc udział w wykładach, szkoleniach oraz warsztatach z zakresu psychologii, psychodietetyki i psychoterapii.

W swojej pracy bazuję na podejściu poznawczo-behawioralnym, wprowadzając elementy Dialogu Motywującego oraz terapii Trzeciej Fali CBT: terapii dialektyczno-behawioralnej (DBT) i terapii akceptacji i zaangażowania (ACT). Korzystam z technik o naukowo udowodnionej skuteczności.

W pracy z pacjentem najważniejsze jest dla mnie zbudowanie relacji terapeutycznej opartej o zaufanie i akceptację. W trakcie spotkań staram się znaleźć przyczynę trudności i najlepsze rozwiązania dopasowane do indywidualnych potrzeb pacjenta. W gabinecie tworzę przyjazną atmosferę pełną szacunku, ciepła i poczucia bezpieczeństwa.

Pracuję zgodnie z Kodeksem Etyczno-Zawodowym Psychologa. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji.

Po pracy lubię aktywnie spędzać czas spacerując ze swoim psem lub ucząc się jeździć na deskorolce. Dużą radość sprawiają mi spotkania z przyjaciółmi, a po stresującym dniu ukojenie daje mi praktyka jogi.