Instytut Psychodietetyki » dr Joanna Pieczyńska
Nic, co dotyczy psychodietetyki, nie jest nam obce.

dr Joanna Pieczyńska

Doradca żywieniowy, specjalista psychodietetyki

Dostępność:
Lokalizacja:
  • Wrocław
Obszary szkoleń:
  • Dieta dla zdrowia
  • Odżywianie a prokreacja
Obszary konsultacji:
  • Dietetyka

Poziom certyfikacji:

Nie certyfikowany
Specjalista nie został jeszcze certyfikowany przez Instytut Psychodietetyki

Absolwentka Wydziału Technologii Żywności i Żywienia Człowieka Akademii Rolniczej we Wrocławiu. Swoje zainteresowania z zakresu żywienia człowieka poszerzała na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu, gdzie w ramach studiów doktoranckich uzyskała tytuł doktora nauk farmaceutycznych w specjalności Bromatologia (analiza żywności i żywienie człowieka).

W 2013 roku ukończyła kursy z psychodietetyki oraz odbyła staż zawodowy w ramach kursu „Psychodietetyka w praktyce I, II, III stopień” organizowanych przez Instytut Psychodietetyki. Uczestniczka licznych konferencji naukowych, warsztatów i szkoleń z zakresu dietetyki i żywności.

Pracownik naukowy i wykładowca na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Adiunkt w Katedrze i Zakładzie Bromatologii i Dietetyki. Jest autorką wielu publikacji z zakresu analizy żywności i żywienia człowieka w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz współautorką poradników dla pacjentów i rodziców: „Prawidłowe żywienie dzieci”; „Alergie i nietolerancje pokarmowe”; „Żywienie w chorobach onkologicznych”; „Zaburzenia odżywiania” i „Poradnik dla pacjentów z nieswoistymi chorobami zapalnymi jelit”. Prowadzi również zajęcia dotyczące żywienia człowieka i analizy żywności ze studentami Wydziału Farmacji oraz kierunku Dietetyka Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Jest v-ce przewodniczącą Polskiego Towarzystwa Dietetyki oddziału wrocławskiego. W ramach działalności tego Towarzystwa prowadzi liczne warsztaty dla dietetyków. Członek Towarzystwa Psychodietetyki. Bierze udział w programie rządowym na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych we współpracy ze Stowarzyszeniem Pomocy Chorym Magdaleny Sadowskiej „Wygraj Zdrowie” wspierając doradztwem żywieniowym osoby starsze, chorujące na nowotwór.

Od 2006 roku, w ramach swojej pracy naukowej, zajmuje się pacjentami cierpiącymi na nieswoiste choroby zapalne jelit oraz zespół jelita nadwrażliwego. Swoją opieką obejmuje również kobiety ciężarne jak i karmiące piersią, chorych onkologicznie, osoby ze schorzeniami dietozależnymi. Jest propagatorką racjonalnego żywienia, co wdraża z powodzeniem w pracy z osobami odchudzającymi się.

Jest mamą nastoletniej Julki i młodszego Kuby. Miłośniczka tanga argentyńskiego, z zapałem uprawia aqua aerobic, a w wolnych chwilach nałogowo czyta książki.