Instytut Psychodietetyki » Monika Zaremba
Nic, co dotyczy psychodietetyki, nie jest nam obce.

Monika Zaremba

Dietetyk,

Dostępność:
Lokalizacja:
  • Poznań
  • on-line
Obszary szkoleń:
  • Odżywianie dzieci i nastolatków
Obszary konsultacji:
  • Dietetyka

Poziom certyfikacji:

Certyfikat II Stopnia
Certyfikat II stopnia mogą otrzymać osoby, które posiadają wyższe wykształcenie w dziedzinach związanych ze zdrowiem i ukończyły studia podyplomowe z psychodietetyki.

Absolwentka studiów licencjackich i magisterskich na kierunku dietetyka (Wydział Lekarski II, Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu). W 2015 roku uzyskała tytuł magistra broniąc pracę „Czynniki kształtujące dietę dzieci w wieku przedszkolnym – próba diagnozy”. Absolwentka studiów podyplomowych „Przygotowanie pedagogiczne w zakresie dydaktyki medycznej” (Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, 2016). Odbyła roczną wymianę studencką i stażową do Francji (IUT Nancy-Brabois, 2012/13) oraz była członkiem Studenckiego Koła Naukowego Dietetyki Klinicznej. Uczestniczka licznych szkoleń, konferencji i warsztatów z zakresu dietetyki, dietetyki pediatrycznej oraz psychodietetyki.

Od 2014 roku zawodowo związana z dietetyką. W swoich działaniach skupia się na edukacji żywieniowej, zmianie nawyków żywieniowych oraz modyfikacji nieprawidłowych przekonań żywieniowych dzieci i młodzieży. Współpracowała z Nutricia i Agencją Rynku Rolnego w zakresie edukacji dzieci i personelu (żłobki, przedszkola). Autor licznych artykułów o tematyce żywieniowej dla czasopism i portali branżowych. Członek Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.

Prowadzi konsultacje indywidualne dla dzieci i rodziców z zakresu edukacji żywieniowej oraz kształtowania zdrowych nawyków żywieniowych. Zajmuje się głównie problemami nadmiernej masy ciała u dzieci i młodzieży, alergiami i nietolerancjami pokarmowymi oraz wybiórczością pokarmową.

Uważna obserwatorka – każdego pacjenta traktuje indywidualnie i holistycznie. W swojej pracy wykorzystuje wiedzę i doświadczenie  zdobyte podczas studiów dietetycznych oraz licznych kursów z zakresu dietetyki, dietetyki pediatrycznej oraz psychodietetyki.

Prywatnie pasjonatka podróży i smaku. Uwielbia pisać i czytać, spędzać czas aktywnie (najlepiej na łonie natury) ale i medytując. Rozwój, rozwój i rozwój – na różnych płaszczyznach życia.