Instytut Psychodietetyki » Małgorzata Borczyk
Nic, co dotyczy psychodietetyki, nie jest nam obce.

Małgorzata Borczyk

Psycholog, psychoterapeuta

Dostępność:
Lokalizacja:
  • Wrocław
Obszary szkoleń:
Obszary konsultacji:
  • Psychoterapia

Poziom certyfikacji:

Nie certyfikowany
Specjalista nie został jeszcze certyfikowany przez Instytut Psychodietetyki

Absolwentka psychologii Uniwersytetu SWPS we Wrocławiu. Podczas studiów zgłębiała wiedzę na temat psychoterapii poznawczo-behawioralnej oraz seksuologii. Jej badania do pracy magisterskiej skupiały się wokół tematyki zachowań zdrowotnych. Ukończyła także studia podyplomowe z przygotowania pedagogicznego oraz kurs “Psychodietetyka w praktyce” i staż zawodowy zrealizowany z ramienia Instytutu Psychodietetyki. Aktualnie jest w trakcie czteroletniego szkolenia z terapii poznawczo-behawioralnej dorosłych w Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej w Warszawie, której szkolenia są zgodne ze standardami wyznaczonych przez European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT) oraz spełniają wymagania zawarte w rozporządzeniu Ministra Zdrowia dotyczącym uzyskiwania specjalizacji w psychoterapii. W celu podnoszenia jakości usług poddaje się również stałej superwizji prowadzonej przez doświadczonych i certyfikowanych terapeutów.

Wykładowca Uniwersytetu SWPS na studiach podyplomowych z psychodietetyki.

Pracuje psychoterapeutycznie z osobami cierpiącymi na zaburzenia odżywiania, lękowe, osobowości, depresję i przechodzące kryzysy życiowe. Jej praca skupia się na zmianie przekonań i zachowań pacjenta na bardziej funkcjonalne. Ważne jest dla niej indywidualne podejście, stosuje techniki terapii poznawczo behawioralnej, schematu, akceptacji i zaangażowania, uważności.

Entuzjastka dobrych książek, zwłaszcza kryminalnych i fantastyki. Wolne chwile spędza również na spotkaniach w gronie najbliższych osób.