Instytut Psychodietetyki » Katarzyna Krupińska
Nic, co dotyczy psychodietetyki, nie jest nam obce.

Katarzyna Krupińska

Doradca żywieniowy, specjalista psychodietetyki, zielarz fitoterapeuta

Dostępność:
Lokalizacja:
  • Wrocław
Obszary szkoleń:
  • Odżywianie a prokreacja
  • Dietoterapia i profilaktyka chorób
  • Odżywianie a zdrowie
Obszary konsultacji:
  • Dietetyka
  • Diagnostyka

Poziom certyfikacji:

Nie certyfikowany
Specjalista nie został jeszcze certyfikowany przez Instytut Psychodietetyki

Ukończyłam Wydział Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu (w zakresie żywienia człowieka i produkcji żywności) i Studia Podyplomowe (specjalizacja „Psychodietetyka”). Nabytą wiedzę pogłębiałam w czasie stażu w Instytucie Psychodietetyki oraz uczestnicząc w szeregu konferencji, szkoleń i warsztatów poświęconych żywieniu w zdrowiu i chorobie, postępowaniu w nietolerancji pokarmowej. W związku z moimi zainteresowaniami medycyną naturalną, zdobyłam zawód zielarz – fitoterapeuta w Instytucie Medycyny Klasztornej przy Herbarium św. Franciszka w Klasztorze Braci Mniejszych Franciszkanów w Katowicach-Panewnikach oraz zawód naturopaty. Obecnie poszerzam swoją wiedzę dotyczącą Terapii Biologicznych w Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie oraz rozpoczęłam studia podyplomowe ”Zioła w Profilaktyce i Terapii” na Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu Jestem członkiem Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, Towarzystwa Psychodietetyki oraz Polskiego Towarzystwa Zielarzy i Fitoterapeutów.

Prowadzi wykłady, odczyty oraz poradnictwo dietetyczno – żywieniowe w ramach współpracy min. z Klubami Seniora. Publikacje artykuły na temat żywienia.

Jako doradca żywieniowy z powodzeniem pomagam pacjentkom z zespołem policystycznych jajników, endometriozą, insulinoopornością a także w temacie diety prokoncepcyjnej (osobom borykającym się z problemem z płodnością), niedoczynności tarczycy, Hashimoto, żywienia ciężarnych oraz matek karmiących. Pacjenci mogą liczyć na jej wsparcie w terapii chorób skóry: w chorobach alergicznych (AZS), łuszczycy oraz trądziku. Oferuję pomoc w określeniu i wprowadzeniu indywidualnego modelu żywieniowego, diety przeciwzapalnej, wspomagającej leczenie SM na podstawie wykonanych testów na nietolerancje pokarmowe.
Dzięki zdobytej wiedzy z zakresu psychologii, dietetyki i medycyny, pracuję nad motywacją pacjenta, procesem zmiany nawyków żywieniowych oraz edukacją prozdrowotną. Wspieram osoby ze schorzeniami dietozależnymi oraz wszystkich, którzy chcą czuć się pięknie, szczupło i zdrowo. Łączy wiedzę akademicką z medycyną naturalną.

Uwielbia poszerzać swoją wiedzę czytając książki, wymieniając z innymi osobami myśli oraz doświadczenia. Najchętniej wypoczywa na świeżym powietrzu, żeglując, śpiewając i słuchając muzyki szantowej.