Instytut Psychodietetyki » Katarzyna Bednarkiewicz
Nic, co dotyczy psychodietetyki, nie jest nam obce.

Katarzyna Bednarkiewicz

Psycholożka, specjalistka psychodietetyki

Dostępność:
  • Praca z pacjentem
Lokalizacja:
  • on-line
Obszary szkoleń:
  • Psychodietetyka
  • Psychologia kliniczna
  • Psychologia zdrowia
Obszary konsultacji:
  • Psychologia jedzenia i ogólna

Poziom certyfikacji:

Certyfikat II Stopnia
Certyfikat II stopnia mogą otrzymać osoby, które posiadają wyższe wykształcenie w dziedzinach związanych ze zdrowiem i ukończyły studia podyplomowe z psychodietetyki.

Jestem absolwentką psychologii o specjalności klinicznej na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie. Na tej samej uczelni ukończyłam studia podyplomowe z psychodietetyki.

Doświadczenie kliniczne zdobywałam w Klinice Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii w Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie, Wolskim Centrum Zdrowia Psychicznego w Warszawie oraz Mokotowskim Centrum Zdrowia Psychicznego Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Współpracowałam także z Fundacją Nagle Sami, gdzie udzielałam wsparcia psychologicznego osobom w procesie żałoby.

Brałam również udział w licznych szkoleniach z zakresu pomocy psychologicznej, ukończyłam “Staż szkoleniowy z psychodietetyki” prowadzony przez dr Annę Januszewicz. Stale poszerzam swoją wiedzę z psychologii, dietetyki i psychodietetyki.

Pomagam osobom, które w trwały i bezpieczny sposób chcą zmienić nawyki żywieniowe i naprawić swoje relacji z jedzeniem. Swoje wsparcie kieruję także do osób cierpiących na zaburzenia odżywiania i doświadczających trudności w kontroli zachowań żywieniowych. Pomagam również osobom, które są w kryzysie emocjonalnym lub chcą zadbać o swoje zdrowie psychiczne.

Prowadzę konsultacje i poradnictwo psychologiczne, udzielam krótko i długoterminowego wsparcia psychologicznego.

Jestem entuzjastką holistycznego podejścia do człowieka, każdego z nas postrzegam jako psychofizyczną całość, uwzględniając także kontekst rodzinny i społeczno – kulturowy.

W kontakcie z pacjentem najważniejsza jest dla mnie relacja, oparta na empatii, autentyczności i zaangażowaniu, pozwalająca zbudować bezpieczną przestrzeń do dalszej pracy. Do wszystkich pacjentów podchodzę z zaciekawieniem i życzliwością, szukając zrozumienia trudności i potrzeb, z którymi przychodzą, dzięki czemu mogę efektywnie wspierać w procesie zmiany szytej na miarę.