Instytut Psychodietetyki » Superwizje indywidualne
Nic, co dotyczy psychodietetyki, nie jest nam obce.

Superwizje indywidualne

Superwizja dostępna także w wersji online

Wykup superwizję, umów termin, a następnie przejdź na profil wybranego specjalisty, aby rozpocząć konsultację online.

Superwizja to sposób na to, aby podejmowana przez specjalistę praca z pacjentem nad zmianą zachowań żywieniowych była efektywniejsza, jak również mniej obciążająca. Konsultacja odbywa się z dietetykiem lub psychologiem doświadczonym w pracy z pacjentem w duchu psychodietetyki (tj. pracującym holistycznie uwzględniając somatyczny i psychologiczny aspekt zachowań żywieniowych).

„Psychodietetyka to dziedzina nowa, jej uprawianie wymaga wiedzy interdyscyplinarnej, a standardy praktyki z pacjentem w tym obszarze nie są jeszcze należycie upowszechnione. To wszystko sprawia, że specjaliści zajmujący się psychodietetyką zgłaszają szczególną potrzebę wymiany doświadczeń i otrzymywania wsparcia od innych specjalistów.”
dr Anna Januszewicz
psycholog, specjalista psychodietetyki

Superwizja dla specjalistów zajmujących się psychodietetyką, to forma konsultacji z osobą posiadającą duże doświadczenie w pracy z pacjentem i w kształceniu specjalistów zajmujących się tematyką odżywiania, która ma na celu:

  • omówienie ze specjalistą przebiegu jego pracy z pacjentem;
  • pomoc w podejmowaniu decyzji dotyczących postepowania z pacjentem (w obszarze dietetyki lub psychologii, zależnie od potrzeb);
  • wsparcie specjalisty w doświadczanych trudnościach na polu zawodowym.
„Brak należytych efektów w pracy z pacjentem nad zmianą nawyków żywieniowych i brak otrzymywanego przez praktyka wsparcia, to prosta droga do wypalenia zawodowego. Superwizja to sposób na to, aby takiemu wypaleniu zapobiec.”
dr Magdalena Golachowska
dietetyk

Przed spotkaniem należy przygotować informacje na temat podejmowanej praktyki z pacjentem. Korzystne jest wzięcie ze sobą notatek z pracy z pacjentem i przemyślenie pytań oraz kwestii wymagających konsultacji.

Opłać wizytę:

Przejdź do strony zamówień i opłać wizytę. 

Masz pytanie?

Skontaktuj się z recepcją.   Odpowiednio przeszkolona osoba w dyskretny i kompetentny sposób udzieli odpowiedzi na Twoje pytania.

Umawianie wizyt:

  • od poniedziałku do piątku od godziny
    12:00 do 20:00

Napisz do nas:
    Pola wymagane oznaczone są *