Instytut Psychodietetyki » Superwizje grupowe
Nic, co dotyczy psychodietetyki, nie jest nam obce.

Superwizje grupowe

Superwizja dostępna także w wersji online

Wykup superwizję, umów termin, a następnie przejdź na profil wybranego specjalisty, aby rozpocząć konsultację online.

Superwizja grupowa dla specjalistów zajmujących się psychodietetyką, to forma spotkań w gronie dietetyków, psychologów, psychoterapeutów i innych specjalistów zajmujących się zachowaniami żywieniowymi. Spotkania te prowadzone są przez dietetyka i psychologa posiadających duże doświadczenie w pracy z pacjentem i wieloletni staż dydaktyczny z tego zakresu.

Specjaliści uczestniczący w superwizjach grupowych mają okazję:

– omówić w interdyscyplinarnym gronie przebieg pracy z pacjentem i uzyskać informację zwrotną od osób prowadzących i od grupy;

– uczyć się na doświadczeniu innych osób;

– otrzymać pomoc w podejmowaniu decyzji dotyczących postepowania z pacjentem;

– uzyskać wsparcie w trudnościach na polu zawodowym.

„Psychodietetyka to dziedzina nowa, jej uprawianie wymaga wiedzy interdyscyplinarnej, a standardy praktyki z pacjentem w tym obszarze nie są jeszcze należycie upowszechnione. To wszystko sprawia, że specjaliści zajmujący się psychodietetyką zgłaszają szczególną potrzebę wymiany doświadczeń i otrzymywania wsparcia od innych specjalistów.”
dr Anna Januszewicz
psycholog, specjalista psychodietetyki

Superwizja to sposób na to, aby podejmowana przez specjalistę praca z pacjentem nad zmianą zachowań żywieniowych była efektywniejsza, jak również mniej obciążająca.

Podczas spotkań grupowych chętne osoby przedstawiają przypadki swoich pacjentów i omawiają swój sposób pracy, a grupa oraz osoby prowadzące (dietetyk i psycholog) udzielają informacji zwrotnej i dzielą się swoimi doświadczeniami i pomysłami, aby pomóc osobie prezentującej swój warsztat pracy uzyskać większą świadomość w zakresie własnej praktyki, rozwinąć swoje kompetencje i poczuć wsparcie grupy.

„Brak należytych efektów w pracy z pacjentem nad zmianą nawyków żywieniowych i brak otrzymywanego przez praktyka wsparcia, to prosta droga do wypalenia zawodowego. Superwizja to sposób na to, aby takiemu wypaleniu zapobiec.”
dr Magdalena Golachowska
dietetyk

Przed spotkaniem osoby omawiające swój warsztat pracy powinny przygotować informacje na temat podejmowanej praktyki z pacjentem. Korzystne jest wzięcie ze sobą notatek z pracy z pacjentem i przemyślenie pytań oraz kwestii wymagających konsultacji.

Opłać wizytę:

Przejdź do strony zamówień i opłać wizytę. 

Masz pytanie?

Skontaktuj się z recepcją.   Odpowiednio przeszkolona osoba w dyskretny i kompetentny sposób udzieli odpowiedzi na Twoje pytania.

Umawianie wizyt:

  • od poniedziałku do piątku od godziny
    12:00 do 20:00

Napisz do nas:
    Pola wymagane oznaczone są *