Instytut Psychodietetyki » Dwupak specjalisty
Nic, co dotyczy psychodietetyki, nie jest nam obce.

Dwupak specjalisty

Program edukacyjny:
Grupa tematyczna:
Zapisy wkrótce!
Wymiar godzin:
Lokalizacje:

Dla specjalistów zajmujących się zdrowiem

Psychodietetyka - zaawansowane

Kurs on-line

23

 • On-line

Terminy:

 • Zdarza Ci się, że przekonujesz swoich pacjentów do zmiany i wydaje Ci się, że Tobie zależy bardziej niż im? 
 • Formułujesz zalecenia żywieniowepacjenci nie przestrzegają ich i masz czasem wrażenie, że Twoja praca jest bez sensu? 
 • A może spotykasz w gabinecie osoby, którym bardzo zależy na zmianie, starające uporać się ze swoimi problemami żywieniowymi, ale nie potrafisz im pomóc, bo brakuje Ci odpowiedniej wiedzy na temat psychologicznych aspektów odżywiania? 
 • Motywowanie innych do zmiany nawyków przypomina Ci syzyfowe prace?
 • Masz wrażenie, że przekonywanie innych to ciężka i nieefektywna praca?
 • Jeśli odpowiedź na te pytania brzmi „tak”, to prawdopodobnie mamy rozwiązanie Twoich problemów w postaci tego pakietu szkoleniowego! 
 • Poznaj skuteczne i profesjonalne metody motywowania, których skuteczność została potwierdzona przez setki badań naukowych!
 • Zdobądź najważniejsze umiejętności psychologiczne niezbędne w pracy z pacjentem nad zmianą nawyków żywieniowych, dzięki którym podniesiesz komfort i skuteczność Twojej pracy. 
 • Szkolenia prowadzone są przez trenerki z wieloletnim doświadczeniem w kształceniu specjalistów z psychodietetyki oraz dialogu motywującego.

Szkolenie aktualnie niedostepne.

Opis szkolenia

Dwupak dla specjalistów składa się z dwóch kursów szkoleniowych prowadzonych przez specjalistki Instytutu Psychodietetyki – Magdę Dolską – Topór, dr Annę Januszewicz.

Kurs: Dialog Motywujący w psychodietetyce

Zarówno dietetycy jak i inni specjaliści pracujący na co dzień z osobami zmieniającymi nawyki żywieniowe, podczas wizyt, mają ogrom wiedzy do przekazania i mało czasu, aby zachęcić klienta do wdrażania proponowanych zmian.  Brak efektów wywołuje często frustrację każdej ze stron i grozi nawet wypaleniem zawodowym specjalisty oraz zniechęceniem po stronie klienta. Znajomość specyficznej formy prowadzenia rozmowy w duchu dialogu motywującego zwiększa szanse na wydobycie wewnętrznej motywacji klienta do trwałej zmiany. W konsekwencji zarówno specjalista, jak i klient odczuwają większą satysfakcję ze współpracy.

Kurs: Profesjonalny specjalista

Kurs ten został stworzony z myślą o specjalistach pomagających ludziom w rozwiązywaniu problemów żywieniowych, którzy chcą udoskonalić swój warsztat pracy i borykają się z takimi problemami, jak: nieprzestrzeganie zaleceń przez pacjentów, nieujawnianie przez nich całości problemu, labilna motywacja i trudności w samokontroli.
Specjaliści dzięki szkoleniu będą mieli szansę na zdobycie pięciu kluczowych umiejętności, które pozwolą im skutecznie radzić sobie z tymi problemami i podniosą komfort ich pracy. Te umiejętności to: komunikacja z pacjentem, motywowanie, odpowiednie formułowanie zaleceń uwzględniające kontekst psychologiczny, wspieranie i rozumienie natury problemów z odżywianiem 

Bloki tematyczne

Kurs: Dialog motywujący w psychodietetyce:

 • Dialog motywujący (DM) – podstawowe założenia;
 • Podstawowe narzędzia DM;
 • Duch DM;
 • Praca z oporem, ambiwalencją w oparciu o zasady DM;
 • 4 procesy DM;
 • Studium przypadku- wykorzystanie narzędzi DM w pracy z klientem


Kurs: Profesjonalny specjalista

Pięć kluczowych umiejętności psychologicznych niezbędnych specjaliście w pracy z pacjentem nad zmianą nawyków żywieniowych, czyli:

 zasady komunikacji, które pozwolą łatwiej rozmawiać z pacjentem o jego problemie; 
– sprawdzone techniki motywowania pacjenta do zmiany, które pozwolą skończyć z bezsensownym przekonywaniem go do przestrzegania zaleceń;
odpowiednie formułowanie celów i zaleceń dostosowanych do potrzeb zdrowotnych i psychologicznych pacjenta;
 metody wspierania pacjenta w kryzysowych sytuacjach, które sprawiają, że trudne momenty nie kończą współpracy między pacjentem a specjalistą;
– psychologiczna strona problemów najczęściej spotykanych u pacjentów (tj.: jedzenie w stresie, trudności z utrzymaniem diety, objadanie się, zaburzenia odżywiania) i metody postępowania z tymi problemami. 

Szkolenie aktualnie niedostępne.

Kurs przeznaczony jest dla specjalistów pracujących w obszarze zdrowia: dietetyków, psychologów, osób zajmujących się psychodietetyką, lekarzy, trenerów fitness oraz wszystkich zainteresowanych tematyką trwałej zmiany nawyków zdrowotnych.

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami. Nasz kompetentny i odpowiednio przeszkolony konsultant odpowie na Twoje pytania.

Biuro Instytutu Psychodietetyki czynne:

 • poniedziałek w godzinach od 9:30 do 17:30
 • od wtorku do piątku od godziny 11:00 do 19:00

  Polityka prywatności Pola wymagane oznaczone są *