Instytut Psychodietetyki » Nagranie webinaru: Psychologiczne techniki pracy z pacjentem do wykorzystania w gabinecie dietetyka i innych specjalistów zajmujących się zdrowiem – II część
Nic, co dotyczy psychodietetyki, nie jest nam obce.

Nagranie webinaru: Psychologiczne techniki pracy z pacjentem do wykorzystania w gabinecie dietetyka i innych specjalistów zajmujących się zdrowiem – II część

Program edukacyjny:
Grupa tematyczna:
Dostępne online
Wymiar godzin:
Lokalizacje:

Dla specjalistów zajmujących się zdrowiem, Dla zainteresowanych psychologią jedzenia

Odchudzanie i samokontrola, Zaburzenia odżywiania

E-learning

1

 • On-line

Terminy:

  -
  -
 • Kontynuacja tematu psychologicznych technik pracy z pacjentem, który zdobył Wasze serca!  
 • Poznaj konkretne sposoby na motywowanie pacjenta i wspieranie jego wytrwałości w utrzymaniu diety i zmianie innych nawyków zdrowotnych. 
 • Dowiedz się, co możesz zmienić, aby Twoja praca z pacjentem była bardziej efektywna i przyjemniejsza! 

Szkolenie online

Przejdź do zamówień aby uzyskać dostep do platformy szkoleniowej on line

Opis szkolenia

Prowadzenie wywiadu z pacjentem, układanie dla niego jadłospisu czy przekazywanie mu różnych wytycznych na temat tego, jakie nawyki powinien zmienić, to nie jest skończona lista działań, jakie specjalista, zajmujący się odżywianiem i zdrowiem, może podjąć, aby pomagać ludziom zmienić styl życia na zdrowszy. 

A czy Twoje działania przypadkiem tak nie wygląda? Czy nie trzymasz się utartych schematów: wywiad według rozpisanego planu, pytanie za pytaniem (a w głowie wątpliwość, czy pacjent odpowiadając, trafnie opisuje rzeczywistość), następnie zalecenia: wytłumaczenie pacjentowi, co musi zmienić i dlaczego to jest ważne dla jego zdrowia plus przygotowanie rozpiski, na przykład jadłospisu. A potem się okazuje, że dobrze to wszystko wyglądało, ale tylko w teorii, bo pacjent wrócił do domu i to, co było na rozpisce i to, co się działo w jego życiu, to były dwie, zupełnie inne historie… 

Jeśli Twoja praca wygląda podobnie, a Ty czujesz, że bez sensu jest dalej inwestować energię w działania, które pacjentom i tak nie pomagają, a Ciebie męczą, to ten webinar zdecydowanie jest dla Ciebie! 

Poznasz na nim psychologiczne techniki pracy z pacjentem, które wiele mogą zmienić w Twojej pracy, tak by stała się ona efektywna i satysfakcjonująca!

Dostęp składa się z nagrania webinaru.

Bloki tematyczne

Podczas webinaru „Psychologiczne techniki pracy z pacjentem II” omówiona została kolejna partia technik psychologicznych uzupełniających wiedzę przedstawioną podczas I części tego webinaru: 

 • Strategie motywowania pacjenta do zmiany. 
 • Formułowanie zaleceń w sposób zwiększający szansę ich wdrożenia przez pacjenta.
 • Metody zapobiegające zarzuceniu diety/pracy nad nawykami po pojedynczym odstępstwie.

Nagranie webinaru: Psychologiczne techniki pracy z pacjentem do wykorzystania w gabinecie dietetyka i innych specjalistów zajmujących się zdrowiem – II część

50
 • profesjonalna kadra
 • praktyczne zajęcia
 • certyfikaty

Aby zapisać się na szkolenie lub wyrazić chęć udziału w przyszłości, przejdź dalej.

Dla specjalistów zainteresowanych zastosowaniem psychologicznej wiedzy w pracy z pacjentem nad zmianą nawyków żywieniowych. Szczególnie dla dietetyków, lekarzy, trenerów aktywności fizycznej, którzy chcą podnieść efektywność swojej pracy i czerpać z niej radość.  

Masz pytanie?

Skontaktuj się z nami. Nasz kompetentny i odpowiednio przeszkolony konsultant odpowie na Twoje pytania.

Biuro Instytutu Psychodietetyki czynne:

 • poniedziałek w godzinach od 9:30 do 17:30
 • od wtorku do piątku od godziny 11:00 do 19:00

  Polityka prywatności Pola wymagane oznaczone są *