Program współpracy „HOLISTYKA”

Realizowany przez nas Program Współpracy dla Specjalistów „Holistyka” to program, w ramach którego specjaliści z Instytutu Psychodietetyki wspomagają pracę specjalistów z innych placówek zajmujących się zdrowiem. Program skierowany jest szczególnie do tych placówek, które z różnych względów nie są w stanie zapewnić swoim klientom kompleksowego wsparcia w procesie wprowadzania prozdrowotnych zmian w zachowaniu.

W ramach tego programu nasi psychologowie i terapeuci dostarczają psychologicznego wsparcia w procesie zmiany diety i innych zachowań zdrowotnych dla klientów zewnętrznych poradni dietetycznych i medycznych, które nie są w stanie zaoferować swoim klientom pomocy psychologa we własnej placówce.

Istnieje także możliwość korzystania z usług naszych dietetyków i ekspertów kulinarnych, którzy pracują nad zachowaniami żywieniowymi pacjentów z poradni, w których brakuje doradcy żywieniowego.

Na czym polega współpraca?

Program „Holistyka” opiera się na współpracy między specjalistami a nie tylko na wzajemnym polecaniu się, co oznacza, że wspólnie ze specjalistami przystępującymi do programu Holistyka pracujemy nad problemami ich pacjentów.

Współpraca rozpoczyna się od uczestnictwa specjalistów w organizowanych przez Instytut szkoleniach na temat holistycznego podejścia do pracy z pacjentem. Specjaliści, którzy decydują się współpracować z naszymi psychologami odbywają szkolenie z psychologicznego podejścia do pacjenta, które ma na celu zwiększyć efektywność współpracy z psychologiem. Specjaliści korzystający z usług naszych dietetyków zapraszamy na szkolenie dotyczące kwestii żywieniowych, które ma na celu poprawę orientacji w temacie żywienia i przekazanie przydatnych we współpracy informacji.

Następnie Instytut dostarcza każdemu specjaliście zestaw narzędzi ułatwiających współpracę (kwestionariusze pozwalające na wstępną diagnozę problemu w obszarach uzupełniających pracę specjalisty, materiały informacyjne, a także opcjonalnie dostęp do platformy wspomagającej współpracę pomiędzy specjalistami a pacjentem).

Współpraca psychologów z IP ze specjalistami z zewnętrznych poradni opiera się o dynamiczną mailową wymianę informacji na temat dostosowania metod pracy do każdego klienta, co ma na celu podniesienie efektywności usług świadczonych przez współpracujących z nami praktyków. Dodatkowo każdy specjalista współpracujący z IP w programie HOLISTYKA może na określonych zasadach korzystać z osobistych konsultacji z naszymi specjalistami dotyczących postępowania z klientem.

Korzyści płynące ze współpracy w Programie HOLISTYKA:

Dzięki współpracy z psychologiem specjaliści zajmujący się zdrowiem mają szansę:

• Zapewnić klientowi kompleksową opiekę, uwzględniającą psychologiczne wsparcie w procesie zmiany diety i innych zachowań zdrowotnych i tym samym zwiększyć efektywność swojej pracy.
• Poszerzyć swoje kompetencje zawodowe poprzez udział w szkoleniu i konsultacjach na temat psychologicznego podejścia do klienta.
• Korzystać z konsultacji z psychologiem dotyczących trudności w pracy z klientami.
• Opcjonalnie – uzyskać dostęp do platformy internetowej wspierającej współpracę pomiędzy specjalistami a pacjentami.

Dzięki współpracy z doradcami żywieniowymi specjaliści zajmujący się zdrowiem mają szansę:

• Zwiększyć efektywność leczenia różnych chorób dietozależnych, nawet w sytuacji, gdy brakuje im czasu lub wiedzy na edukację żywieniową i pracę z pacjentem nad nawykami zdrowotnymi.
• Poszerzyć swoje kompetencje zawodowe poprzez udział w szkoleniu i konsultacjach na temat żywienia.
• Korzystać z konsultacji z doradcą żywieniowym dotyczących trudności w leczeniu różnych jednostek chorobowych, ich dietoterapii i pracy z pacjentem.
• Opcjonalnie – uzyskać dostęp do platformy internetowej wspierającej współpracę pomiędzy specjalistami a pacjentami.

Jak rozpocząć współpracę z Instytutem Psychodietetyki?

Umów się na spotkanie z naszym specjalistą, który przedstawi Ci szczegóły udziału w programie:

info@instytutpsychodietetyki.pl
tel. 71/30-707-30 (recepcja)
tel. kom. 518-525-518 (Anna Januszewicz)

 

Uczestnicy programu HOLISTYKA:

 

Podruczny - logo
Polska Akademia Zdrowego Żywienia,
Radosław Podruczny

 

 

 

Diagnostyka_png

Laboratorium Diagnostyka,
ul. Weigla 12, Wrocław
mgr Anna Nowicka, tel. 663-680-075

 

 

 

 

 

NOWA EDYCJA SZKOLEŃ I STAŻU

Ruszyły zapisy na nowe kursy

Badania nietolerancji pokarmowych

Poznaj skład swojego ciała!

Placówki Partnerskie

Pobierz – Książeczka z przepisami

Czy potrzebujesz specjalisty? wypełnij test!

Współpracujemy z:

Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach?

status

You are not logged in.