Wsparcie w chorobie nowotworowej

Onkologia 2 Onkologia 1

(kliknij w obrazek aby powiększyć, kliknij backspace aby powrócić do artykułu)

więcej informacji:

WYGRAJ ZDROWIE

ANKIETA REKRUTACYJNA

 

 

Człowiek zdrowy ma wiele marzeń, Człowiek chory ma tylko jedno – wyzdrowieć

Stowarzyszenie powstało, aby pomagać ludziom z chorobami przewlekłymi: chorobą nowotworową, stwardnieniem rozsianym, RZS, cukrzycą.

Nie ważne jak jesteś chory – chcemy Ci pomóc odnaleźć piękno świata, w którym jest miejsce na radość, przyjaźń, wiarę we wsparcie ze strony innych ludzi i świata, w którym jest również miejsce na marzenia oraz ich realizację.

Opracowania naukowe mówią, że choroby przewlekłe zmieniają codzienny tryb życia, wyznaczają granice możliwości człowieka, ograniczają lub uniemożliwiają realizację marzeń i planów zawodowych, odbierają samodzielność i ograniczają możliwości założenia własnej rodziny. Możemy w nich również przeczytać, że osoby chore boją się odrzucenia emocjonalnego przez innych, przyjaźni motywowanej litością, odczuwają obniżenie poczucia własnej wartości, bierność, brak optymizmu, niską motywację, zmniejszoną ogólną odporność układu nerwowego, poczucie bezradności, krzywdy i straty.

Misja naszego Stowarzyszenia to pokazanie, jak można odnaleźć w życiu szczęście pomimo choroby, jak z nią walczyć stwarzając swój lepszy i szczęśliwszy świat.

Naszym celem jest również współdziałanie, wspomaganie, współtworzenie programów pomocy pacjentom z chorobami przewlekłymi.

Stowarzyszenie powstało 7 stycznia 2013 roku. Nasi terapeuci oraz członkowie mają duże i wszechstronne doświadczenie w pracy z osobami chorymi przewlekle. Część z nas przeszła zwycięsko przez poważne choroby nowotworowe . Nawiązaliśmy współpracę z innymi tego typu stowarzyszeniami na terenie Dolnego Śląska oraz organizacjami mogącymi wspomóc nasze działania.

Nasz znak to zielona rękawica bokserska z kwiatami. Wygrać zdrowie to nie pozwolić, aby choroba odebrała nam piękno i radość życia – siła, odwaga i współdziałanie bardzo w tym pomagają!

 

ZAPRASZAMY

NOWA EDYCJA SZKOLEŃ I STAŻU

Ruszyły zapisy na nowe kursy

Badania nietolerancji pokarmowych

Poznaj skład swojego ciała!

Placówki Partnerskie

Pobierz – Książeczka z przepisami

Czy potrzebujesz specjalisty? wypełnij test!

Współpracujemy z:

Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach?

status

You are not logged in.