Porady psychologiczne i psychoterapia

 

Na czym polega psychoterapia poznawczo – behawioralna?

Psychoterapia poprzedzona jest kilkoma spotkaniami mającymi na celu określenie problemu, poznanie siebie. Takie spotkania trwają 50 – 90 minut.

Sesje psychoterapeutyczne są spotkaniami prowadzonymi w nurcie poznawczo-behawioralnym. Oznacza to, że główny akcent w pracy z pacjentem położony jest na zmianę sposobu spostrzegania rzeczywistości, wnioskowania, myślenia, co ma związek ze zmianą w obszarze emocji i zachowań. Psychoterapia ta wykorzystuje także prawa psychologicznego uczenia się, aby pomóc pacjentom w wykształceniu nowych wzorców zachowań. Bardzo ważną częścią psychoterapii jest praca własna pacjenta, co oznacza, że pacjent wykorzystuje umiejętności nabyte w trakcie sesji w życiu codziennym (pomiędzy sesjami). Spotkania psychoterapeutyczne trwają 50 minut i są realizowane z częstotliwością 1 – 2 spotkań w tygodniu.

 

Czego mogę oczekiwać od udziału w psychoterapii poznawczo – behawioralnej?

„Badania naukowe nad skutecznością terapii poznawczo-behawioralnej sprawiły, że obecnie jest ona najlepiej udokumentowaną formą leczenia metodami psychologicznymi i znajduje się w algorytmach postępowania terapeutycznego w leczeniu zaburzeń lękowych, afektywnych, schizofrenii,

zaburzeń odżywiania, uzależnień i zaburzeń osobowości”

(Popiel i Pręgłowska, 2009)

 

Jak przygotować się do spotkania?

Pacjent na pierwsze spotkanie powinien zabrać dokumentację dotyczącą swojego problemu, jeśli taką posiada (np. dokumentację medyczną).

 

Osoba prowadząca psychoterapię:

dsc_0056amgr Agata Pałka – psycholog, specjalista psychodietetyki, terapeuta w trakcie szkolenia w psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Warszawie przygotowującego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty.  Uprawniona do prowadzenia psychoterapii pod superwizją. Więcej informacji o specjaliście

 

dsc_0168amgr Małgorzata Borczyk – aktualnie jest w trakcie czteroletniego procesu certyfikacji z terapii poznawczo behawioralnej w Centrum Terapii Poznawczo Behawioralnej w Warszawie we współpracy z Oxford Cognitive Therapy Centre. Szkolenia są zgodne ze standardami wyznaczonymi przez European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT) oraz spełniają wymagania zawarte w rozporządzeniu Ministra Zdrowia, dotyczącym uzyskiwania specjalizacji w psychoterapii. Więcej informacji o specjaliście.

bUKOWSKA-DURAWAdr Alicja Bukowska – Psycholog, diagnosta, specjalista psychologii zdrowia, naukowiec i wykładowca akademicki.
Zajmuje się kompleksową diagnozą psychologiczną z użyciem rzetelnych narzędzi psychologicznych, wsparciem psychologicznym dla pacjentów jak i rodzin w chorobach somatycznych (przewlekłych, terminalnych, okres diagnostyki i oczekiwania na diagnozę medyczną), wsparciem w kryzysie, inicjowaniem i wspieraniem zmian zachowań związanych ze zdrowiem.Więcej informacji o specjaliście.

dsc_0046amgr Martyna Olko – Psycholog, specjalista w trakcie certyfikacji na psychoterapeutę, w szkole Terapii Poznawczo – Behawioralnej CTBP w Warszawie.

„Moim największym zainteresowaniem jest człowiek. To w jaki sposób jego myśli, uczucia i zachowanie są ze sobą powiązane.” Więcej informacji o specjaliście.

 

dsc_0127a

mgr Krystyna Garncarz – Absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego na kierunku Psychologia oraz studiów podyplomowych Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej na kierunku Psychodietetyka. Więcej informacji o specjaliście.

 

 

 

Cena za spotkanie (50 minut): 

100 zł

Oferujemy zniżki dla osób posiadających Kartę Stałego Klienta i dla studentów – cena konsultacji: 80 zł

Istnieje możliwość skorzystania z usługi w jeszcze niższej cenie w ramach przygotowanych przez nas PAKIETÓW i PROGRAMÓW:  Psychodietetyczny Program Odchudzania/ Psychodietetyczny Program Dla Dzieci i Młodzieży/ Psychodietetyczny Program ZDROWIE/ Kompleksowy Program Leczenia Zaburzeń Odżywiania)

Jak umówić się na spotkanie?

Aby umówić się na spotkanie należy skontaktować się z recepcją Instytutu telefonicznie lub mailowo.

Telefon: 71/ 30-707-30 (recepcja czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do16:00)
E-mail: recepcja@instytutpsychodietetyki.pl

dsc_0395a

ZAPRASZAMY

 

NOWA EDYCJA SZKOLEŃ I STAŻU

Ruszyły zapisy na nowe kursy

Badania nietolerancji pokarmowych

Poznaj skład swojego ciała!

Placówki Partnerskie

Pobierz – Książeczka z przepisami

Czy potrzebujesz specjalisty? wypełnij test!

Współpracujemy z:

Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach?

status

You are not logged in.