Psychodietetyczny program odchudzający

 

Na czym polega psychodietetyczny program dla osób odchudzających się?

Psychodietetyczny program odchudzający realizowany przez Instytut to ustrukturyzowany cykl spotkań ze specjalistami zajmującymi się poradnictwem w obszarze zdrowego stylu życia, takimi jak dietetycy, psychologowie, psychoterapeuci, lekarze, eksperci kulinarni, trenerzy aktywności fizycznej. Celem udziału w programie jest redukcja nadmiernych kilogramów i prozdrowotna zmiana stylu życia.

Forma udziału w programie jest elastyczna i dopasowana do preferencji każdego Klienta. Co oznacza, że możliwy jest udział w spotkaniach indywidualnych (o różnej częstotliwości) lub grupowych. Odpowiednia dla każdej osoby forma udziału w programie jest dobierana na podstawie przeprowadzonej na wstępie diagnozy psychologicznej i wywiadu żywieniowego.

Rekomendujemy różne formy pracy z dietetykiem: na bazie edukacji żywieniowej i formułowania elastycznych zaleceń i porad, jak również na bazie układania jadłospisów dopasowanych indywidualnie do każdego Klienta. Doradzamy jaki sposób pracy z dietetykiem będzie najlepszy dla Klienta.

Praca z psychologiem skupia się na pomocy w rozwiązywaniu indywidualnych problemów Klienta związanych bezpośrednio lub pośrednio ze sposobem odżywiania, takich jak na przykład: brak motywacji do odchudzania, jedzenie pod wpływem emocji, nadmierne zaabsorbowanie kwestiami związanymi z jedzeniem i wiele innych.

W razie potrzeby nasi klienci mają możliwość skorzystania z pomocy psychoterapeuty, porad lekarza, konsultanta diagnostycznego, eksperta kulinarnego oraz trenera aktywności fizycznej.

Psychodietetyczny program odchudzający mogą uzupełniać warsztaty i wykłady edukacyjne. Tematyka wielu z nich dotyczy problemu otyłości i odchudzania.

Zapraszamy do zapoznania się z aktualną ofertą: kliknij tutaj.
Możliwość uczestnictwa w grupowych formach programu zależy od zebrania odpowiedniej liczby uczestników.

 

Dla kogo przeznaczony jest Program?

Program przeznaczony jest dla wszystkich osób które chcą schudnąć lub zmienić swoje nawyki ze względu na stan zdrowia. Ponieważ wykorzystanie wiedzy psychologicznej stanowi podstawę naszego programu toteż program ten może okazać się szczególnie potrzebny osobom, które odchudzały się już wielokrotnie i czują, że nie mają dostatecznej kontroli nad swoim odżywianiem.

 

Jak rozpocząć udział w Programie?

Umów się na spotkanie z naszym specjalistą, który przedstawi Ci szczegóły udziału w programie:
e-mail na adres recepcja@instytutpsychodietetyki.pl
tel. 71 30-707-30

Istnieje możliwość umówienia się na bezpłatne spotkanie ze specjalistą, który przedstawi szczegóły udziału w programie.

NOWA EDYCJA SZKOLEŃ I STAŻU

Ruszyły zapisy na nowe kursy

Badania nietolerancji pokarmowych

Poznaj skład swojego ciała!

Placówki Partnerskie

Pobierz – Książeczka z przepisami

Czy potrzebujesz specjalisty? wypełnij test!

Współpracujemy z:

Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach?

status

You are not logged in.