Konsultacje psychodietetyczne

Konsultacje psychodietetyczne prowadzone są przez psychologa specjalizującego się w psychodietetyce. Oferujemy konsultacje prowadzone w formie spotkań tradycyjnych w Instytucie Psychodietetyki, jak również prowadzone poprzez komunikator internetowy Skype wspomagane kontaktem mailowym oraz wykorzystaniem specjalnej platformy do pracy on line.

 

Celem konsultacji psychodietetycznych jest pomoc w rozwiązywaniu indywidualnych problemów Klienta związanych bezpośrednio lub pośrednio ze sposobem odżywiania, takich jak na przykład: brak motywacji do odchudzania, jedzenie pod wpływem emocji, nadmierne zaabsorbowanie kwestiami związanymi z jedzeniem i wiele innych. Klienci doświadczający trudności w kwestiach odżywiania mogą konsultacje z psychologiem odbywać w ramach kompleksowych programów pomocy uzupełnionych o porady innych specjalistów, takich jak dietetyk, lekarz, trener, psychoterapeuta, co zwykle zwiększa efektywność współpracy (Oferujemy Psychodietetyczny Program Odchudzania czytaj więcej/ Psychodietetyczny Program Dla Dzieci i Młodzieży czytaj więcej/ Psychodietetyczny Program ZDROWIE czytaj więcej/ Kompleksowy Program Leczenia Zaburzeń Odżywiania czytaj więcej)

Zapisz się:
Psychodietetyczny Program Odchudzania
Psychodietetyczny Program Dla Dzieci i Młodzieży
Psychodietetyczny Program ZDROWIE
Kompleksowy Program Leczenia Zaburzeń Odżywiania

Czego można oczekiwać po wizytach?

Badania wskazują, że większość osób stosujących dietę doświadcza porażki na tym polu (Wardle i Beales, 1988; Sysko i in., 2007). Zaleca się więc aby edukacja żywieniowa była podparta działaniami ukierunkowanymi na wzmacnianie procesów regulacji wewnętrznej, gdyż wiedza o tym, co należy jeść nie jest tożsama z umiejętnością wdrożenia zmiany w życie. Programy mające na celu poprawę sposobu odżywiania okazują się skuteczniejsze, gdy obok edukacji żywieniowej uczestnikom oferuje się interwencje psychologiczne wspomagające proces zmiany (Tate, Wing i Winett, 2001; Tate, Jackovny i Wing, 2006; Łuszczyńska, Sobczyk i Abraham, 2007; Łuszczyńska, 2007).

Jak przygotować się do spotkania?

Pacjent na pierwsze spotkanie powinien zabrać dokumentację dotyczącą swojego problemu, jeśli taką posiada (np. dokumentację dotyczącą podejmowanych wcześniej prób zmiany diety).

W przypadku konsultacji on-line, należy sprawdzić warunki techniczne i przygotować ciche miejsce, w którym osoba będzie rozmawiać ze specjalistą.

 

Zespół specjalistów:


dsc_0252adr Anna Januszewicz
– psycholog, specjalista psychodietetyki, trener warsztatu psychologicznego, naukowiec i wykładowca akademicki. Specjalizuje się w pracy z osobami mającymi trudności w kontrolowaniu odżywiania, oscylującymi pomiędzy stosowaniem diet a przejadaniem się. Więcej informacji o specjaliście..

dsc_0121amgr Krystyna Garncarz – psycholog, specjalista psychodietetyki. Specjalizuje się w pracy z osobami doświadczającymi trudności we wdrożeniu planu prozdrowotnych zmian w życie. Pomaga w rozwiązywaniu problemów związanych z brakiem motywacji, nieodpowiednią organizacją procesu zmiany, spostrzeganymi barierami środowiskowymi itp. Prowadzi także konsultacje psychodietetyczne dla rodziców małych dzieci i blok kulinarny oraz porady na temat zdrowej kuchni niewymagającej dużych nakładów czasowych. Więcej informacji o specjaliście.


dsc_0061amgr Agata Pałka
– psycholog, specjalista psychodietetyki, terapeuta w trakcie szkolenia. Specjalizuje się w pracy z osobami odchudzającymi się, mającymi trudności z samoakceptacją, zaburzonym postrzegania własnego ciała, asertywnością żywieniową, jak również z osobami z zaburzeniami odżywiania i zmagającymi się ze zmianami skórnymi. Prowadzi także psychoterapię w nurcie poznawczo – behawioralnym. Więcej informacji o specjaliście..

 

CENNIK

Cena za 1 spotkanie (50 minut): 100zł
Zniżka na Kartę Stałego Klienta i dla studentów: 80 zł

Konsultacja łączona u specjalistów dietetyki i psychodietetyki (90 min): 200zł

 

Istnieje możliwość skorzystania z usługi w jeszcze niższej cenie w ramach przygotowanych przez nas PAKIETÓW i PROGRAMÓW:  Oferujemy Psychodietetyczny Program Odchudzania czytaj więcej/ Psychodietetyczny Program Dla Dzieci i Młodzieży czytaj więcej/ Psychodietetyczny Program ZDROWIE czytaj więcej/ Kompleksowy Program Leczenia Zaburzeń Odżywiania)

kliknij => Pełen CENNIK usług

 

Jak umówić się na spotkanie?

Zarejestruj się telefonicznie:

Tel: 71/ 30-707-30
Recepcja czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do16:00

lub mailowo:
recepcja@instytutpsychodietetyki.pl

 

Gdzie jest gabinet?

Instytut Psychodietetyki
ul. Leszczyńskiego 4/55, Wrocław

ZAPRASZAMY

NOWA EDYCJA SZKOLEŃ I STAŻU

Ruszyły zapisy na nowe kursy

Badania nietolerancji pokarmowych

Poznaj skład swojego ciała!

Placówki Partnerskie

Pobierz – Książeczka z przepisami

Czy potrzebujesz specjalisty? wypełnij test!

Współpracujemy z:

Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach?

status

You are not logged in.