Konsultacje psychiatryczne

Na czym polega konsultacja?

Podczas konsultacji z lekarzem psychiatrą prowadzony jest wywiad lekarski, który ma na celu diagnozę problemu oraz przekazanie porad lekarskich dotyczących dalszego postępowania. Pomoc psychiatryczna w wielu przypadkach polega na wdrożeniu farmakoterapii i często wspomagana jest psychoterapią lub poradnictwem psychologicznym.

Konsultacje psychiatryczne zalecane są w przypadku występowania takich problemów jak: zaburzenia nastroju (depresja, obniżony nastrój), zaburzenia odżywiania (anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie), nerwice, zaburzenia osobowości, dolegliwości psychosomatyczne itp.

Czego można oczekiwać po wizycie?

Lekarz psychiatra jest w stanie dokonać odpowiedniej diagnozy w zakresie niepojących objawów dotyczących funkcjonowania psychicznego a także dobrać odpowiednią farmakoterapię, która zwykle jest niezbędna w przypadku takich zaburzeń jak depresja, silne lęki, schizofrenia, zaburzenia psychotyczne itp. Farmakoterapia wspomaga także leczenie zaburzeń odżywiania. Leczenie psychiatryczne jest więc skuteczną metodą leczenia chorób, w których sama psychoterapia czy poradnictwo psychologiczne nie przynoszą odpowiednich rezultatów.

 

Jak przygotować się do wizyty?

Pacjent na pierwsze spotkanie powinien zabrać dokumentację dotyczącą swojego problemu, jeśli taką posiada (np. wyniki badań, dokumentację medyczną).

 

Osoba prowadząca konsultację

Lek. med. Tomasz Głowacki, lekarz, specjalista psychiatrii dorosłych, w trakcie specjalizacji z psychiatrii dzieci i młodzieży. Doświadczenie zdobywał zarówno w lecznictwie ambulatoryjnym (poradnie, oddziały dzienne), jak również w oddziałach szpitalnych. Specjalizuje się w diagnostyce, leczeniu, poradnictwie chorób i zaburzeń psychicznych dorosłych oraz dzieci i młodzieży.   Więcej informacji o specjaliście

 

Cena za spotkanie (60 minut):

100zł

 

Jak umówić się na spotkanie?

Na spotkanie należy umawiać się ze specjalistą telefonicznie:

Tel. 607-718-525

 

NOWA EDYCJA SZKOLEŃ I STAŻU

Ruszyły zapisy na nowe kursy

Badania nietolerancji pokarmowych

Poznaj skład swojego ciała!

Placówki Partnerskie

Pobierz – Książeczka z przepisami

Czy potrzebujesz specjalisty? wypełnij test!

Współpracujemy z:

Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach?

status

You are not logged in.