dr n. farm. Katarzyna Zabłocka

16325652_1433520390013070_1999185924_o

Doradca żywieniowy

Ukończyła Wydział Farmaceutyczny na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu oraz Wydział Nauk o Żywności na Uniwersytecie Przyrodniczym.

Aktualnie pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze i Zakładzie Bromatologii i Dietetyki Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, jest też aktywnym członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki, w którym pełni funkcję sekretarza Oddziału Wrocławskiego.

W obszarze jej zainteresowań naukowych znajdują się tematy związane z oceną żywieniowych czynników ryzyka rozwoju chorób onkologicznych a także oceną stanu odżywienia oraz żywieniowego wspomagania terapii tych chorób. Mając świadomość istotnej roli stanu odżywienia w terapii chorób onkologicznych, jego wpływu na efektywność leczenia i ogólną kondycję chorego, Katarzyna Zabłocka-Słowińska stara się aktywnie propagować ocenę stanu odżywienia wśród pacjentów onkologicznych.

Odrębnym obszarem działalności naukowej Katarzyny Zabłockiej-Słowińskiej jest tematyka dotycząca interakcji pomiędzy lekami a składnikami pożywienia i suplementów diety oraz wpływ suplementów diety na zdrowie i stan odżywienia zarówno osób zdrowych jak i chorych. Mając na uwadze wpływ interakcji zarówno na prowadzoną terapię farmakologiczną jak i dietoterapię, a także udział niektórych leków w zaburzeniach stanu odżywienia, Katarzyna Zabłocka-Słowińska uwzględnia prowadzoną farmakoterapię w poradnictwie dietetycznym, minimalizując tym samym ryzyko niekorzystnych interakcji. Znajomość zasad prawidłowej farmakoterapii i dostosowane do niej w sposób indywidualny  zalecenia dietetyczne dają  szansę na uzyskanie jeszcze lepszego efektu zarówno farmako- jak i dietoterapeutycznego.

Autorka publikacji o zasięgu krajowym i międzynarodowym, głównie z zakresu oceny stanu odżywienia i sposobu żywienia pacjentów onkologicznych oraz diabetologicznych, a także interakcji pomiędzy lekami i składnikami pożywienia i suplementów diety. Jest też współautorką, wydanego przez Instytut Zdrowia Publicznego we Wrocławiu poradnika – Zalecenia dietetyczne łagodzące skutki uboczne chemioterapii i radioterapii.

Kontakt:

katarzynazablocka0112@gmail.com

NOWA EDYCJA SZKOLEŃ I STAŻU

Ruszyły zapisy na nowe kursy

Badania nietolerancji pokarmowych

Poznaj skład swojego ciała!

Placówki Partnerskie

Pobierz – Książeczka z przepisami

Czy potrzebujesz specjalisty? wypełnij test!

Współpracujemy z:

Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach?

status

You are not logged in.