dr Anna Januszewicz

dsc_0252a

 

Psycholog
Specjalista psychodietetyki
Trener warsztatu psychologicznego

 

Pracownik naukowy i wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Kierownik studiów podyplomowych z psychodietetyki w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej we Wrocławiu i Katowicach.
Założycielka Instytutu Psychodietetyki we Wrocławiu. Prezes Towarzystwa Psychodietetyki, Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (PTP) oraz Europejskiego Towarzystwa Psychologii Zdrowia (EHPS).

Współautorka badań nad psychospołecznymi uwarunkowaniami nadwagi i otyłości w ramach międzynarodowego programu TEMPEST Temptations to Eat Moderated by Personal and Environmetal Self-regulatory Tools (Rola indywidualnych i środowiskowych czynników regulacyjnych w radzeniu sobie z pokusami żywieniowymi) oraz w ramach krajowych projektów badawczych. Stypendystka Fundacji Na Rzecz Nauki Polskiej. Ekspert Agencji Oceny Technologii Medycznych w zakresie ewaluacji projektów programów profilaktyki zdrowotnej.

Autorka publikacji w języku polskim i angielskim z dziedziny psychologii zachowań zdrowotnych. Między innymi współautorka podręcznika TEMPEST pt. „Strategie wspierania zdrowych zwyczajów żywieniowych u młodzieży”.
W swoich zainteresowaniach naukowych skupia się na poszukiwaniu psychologicznych przyczyn niepowodzeń w odchudzaniu. Interesują ją także praktyczne aspektami pomocy osobom odchudzającym się – od kilku lat pracuje z takimi osobami w poradniach zajmujących się leczeniem nadwagi i otyłości. Posiada także bogate doświadczenie w szkoleniach skierowanych do specjalistów pracujących z osobami odchudzającymi się.

 

Kontakt:

a.januszewicz@instytutpsychodietetyki.pl
tel. 518-525-518

NOWA EDYCJA SZKOLEŃ I STAŻU

Ruszyły zapisy na nowe kursy

Badania nietolerancji pokarmowych

Poznaj skład swojego ciała!

Placówki Partnerskie

Pobierz – Książeczka z przepisami

Czy potrzebujesz specjalisty? wypełnij test!

Współpracujemy z:

Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach?

status

You are not logged in.