Instytut Psychodietetyki

Podstawowym celem Instytutu Psychodietetyki jest innowacyjne wykorzystanie wiedzy psychologicznej w  procesie zmiany zachowań zdrowotnych.

Realizacja związanych z celami Instytutu zadań obejmuje kompleksową pomoc dla osób odchudzających się oraz wszystkich tych, którzy chcą zmienić swój styl życia na zdrowszy. Pomagamy także osobom doświadczającym problemów z odżywianiem się.

​Prowadzimy również działalność edukacyjną, szkoleniową oraz badawczo-wdrożeniową mającą na celu poszukiwanie i sprawdzanie nowych metod oddziaływań psychologicznych pomocnych osobom w procesie zmiany zachowania.

Źródłem inspiracji do tych działań jest prężnie rozwijająca się dziedzina wiedzy, jaką jest psychodietetyka, która łączy w sobie medyczny i psychologiczny sposób widzenia zachowań zdrowotnych człowieka. Dlatego w naszej działalności promujemy holistyczne podejście do zmiany zachowania, czego efektem są realizowane przez nas programy oparte o współpracę specjalistów z różnych dziedzin.

Działalność Instytutu Psychodietetyki  służy promocji i rozwojowi nauki w obszarze zachowań zdrowotnych. Dlatego oprócz wdrażania wyników badań naukowych w praktykę popularyzujemy wiedzę naukową i prowadzimy własne badania współpracując z prestiżowymi jednostkami badawczymi.

Naszym celem jest również promocja zdrowia i psychologicznego podejścia do problemów zdrowotnych, dlatego Instytut Psychodietetyki zajmuje się szeroko rozumianą działalnością edukacyjną i szkoleniową. Mianowicie wspieramy realizację lokalnych i ogólnokrajowych projektów profilaktycznych ukierunkowanych głównie na prewencję nadwagi i otyłości, uczestnicząc w ich projektowaniu, wdrażaniu, promowaniu i ewaluacji.

Organizujemy szkolenia i staże dla specjalistów zajmujących się pracą z osobami odchudzającymi się oraz doświadczającymi problemów zdrowotnych. Szkolimy zarówno psychologów jak i przedstawicieli innych dyscyplin zajmujących się zdrowiem. Jesteśmy przekonani, że poradnictwo żywieniowe i formułowanie prozdrowotnych zaleceń ważnych dla zdrowia pacjenta powinno w każdej sytuacji uwzględniać psychologiczny kontekst zmiany zachowania, dlatego istotnym obszarem działalności Instytutu są szkolenia dla dietetyków, lekarzy, fizjoterapeutów, trenerów i promotorów aktywności fizycznej na temat psychologicznego podejścia w pracy z osobami odchudzającymi się.

NOWA EDYCJA SZKOLEŃ I STAŻU

Ruszyły zapisy na nowe kursy

Badania nietolerancji pokarmowych

Poznaj skład swojego ciała!

Placówki Partnerskie

Pobierz – Książeczka z przepisami

Czy potrzebujesz specjalisty? wypełnij test!

Współpracujemy z:

Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach?

status

You are not logged in.