Instytut

Podstawowym celem Instytutu Psychodietetyki jest innowacyjne wykorzystanie wiedzy psychologicznej w  procesie zmiany zachowań zdrowotnych. Dzięki temu odchudzanie, modyfikowanie diety, wspomaganie leczenia jest bardziej efektywne i trwałe. Zajmujemy się także edukacją i badaniami w zakresie zachowań zdrowotnych.

 

W ramach naszej działalności realizujemy:

Szkolenia i staże poszerzające kompetencje specjalistów zajmujących się zdrowiem – Instytut Psychodietetyki to wiodący w Polsce ośrodek szkoleniowy nastawiony na doskonalenie praktycznych umiejętności specjalistów pracujących z pacjentami nad prozdrowotną zmianą stylu życia.

Staże zawodowe  Kursy i szkolenia

Wykłady i warsztaty na temat zdrowego stylu życia – podczas spotkań wskazujemy fakty i obalamy mity na temat zdrowia, uczymy jak zdrowo żyć, jak pracować nad swoją motywacją i wytrwałością w prowadzeniu zdrowego stylu życia, uczymy praktycznych umiejętności pomocnych w tym zakresie, np. oferując liczne warsztaty kulinarne, antystresowe, psychodietetyczne.

Wykłady popularnonaukowe Warsztaty kulinarne

 – Badania naukowe z zakresu zachowań zdrowotnych – dzięki prowadzonym przez nas badaniom mamy szansę przyczynić się do rozwoju wiedzy na temat zdrowego stylu życia i jego psychologicznych uwarunkowań.

– Poradnictwo żywieniowe – niezależnie od tego, czy celem jest skuteczne odchudzanie, bezpiecznie prowadzona dieta bezglutenowa lub wegetariańska, czy też po prostu zaprowadzenie prozdrowotnych zmian w codziennym jadłospisie, nasz zespół dietetyków jest do Państwa dyspozycji.

Konsultacje dietetyczne Poradnia Instytutu

– Poradnictwo psychologiczne i psychodietetyczne – zmiana zachowania, a w szczególności zmiana diety, to niełatwe zadania. Czasem brakuje motywacji, a czasem, mimo dużych chęci, próby zastosowania diety kończą się niepowodzeniem. Dlatego w Instytucie Psychodietetyki pracuje zespół doświadczonych psychologów, którzy wspierają naszych pacjentów od strony psychologicznej, tak aby odżywianie przestało być problemem.

Poradnia Instytutu

Ofertę Instytutu uzupełniają usługi różnych specjalistów, którzy wspomagają pacjenta w prowadzeniu zdrowego stylu życia: lekarze, trenerzy aktywności fizycznej, psychoterapeuci, masażyści i konsultanci laboratoryjni.

Współpracujemy także ze specjalistami zajmującymi się zdrowiem na terenie całej Polski dając pacjentom szansę na korzystanie z opieki zgodnej ze standardami Instytutu najbliżej miejsca zamieszkania. Sprawdź bazę placówek współpracujących z nami:

Dietetyk Wrocław:

Poradnia Instytutu Psychodietetyki, plac Solny 16, Wrocław

Budynek Starej Giełdy pok 16 V piętro

 

Program współpracy HOLISTYKA

Placówki Partnerskie

Psycholog Wrocław:

Psycholog Świdnica:

Trenerzy aktywności fizycznej Wrocław:

Polska Akademia Zdrowego Żywienia, Radosław Podruczny

Diagnostyka laboratoryjna Wrocław:

Laboratorium „Diagnostyka” ul. Weigla 12, Wrocław   (informacje dla pacjentów Instytutu)

Dieta bezglutenowa

NOWA EDYCJA SZKOLEŃ I STAŻU

Ruszyły zapisy na nowe kursy

Badania nietolerancji pokarmowych

Poznaj skład swojego ciała!

Placówki Partnerskie

Pobierz – Książeczka z przepisami

Czy potrzebujesz specjalisty? wypełnij test!

Współpracujemy z:

Chcesz otrzymywać informacje o nadchodzących wydarzeniach?

status

You are not logged in.