staż szkoleniowy
z psychodietetyki

ONLINE

Zobacz, jak NAPRAWDĘ wygląda praca z pacjentem i zdobądź doświadczenie bez stresu z bezpośrednim wsparciem dr Anny Januszewicz.

Skoro tu jesteś, to zapewne psychodietetyka nie jest dla Ciebie tylko tajemniczo brzmiącym zlepkiem słów. Masz za sobą 5 lat studiów, a może nawet studia podyplomowe z psychodietetyki. 

Jesteś z tych, co uczą się całe życie, prawda?
Śledzisz badania naukowe, robisz dodatkowe szkolenia, dużo czytasz.

 

To po co Ci jeszcze ten staż?

 

Co innego teoria, co innego praktyka. Nie zapominaj, że Twoim celem zdobywania całej tej wiedzy jest pomoc pacjentom. 

Czy pamiętasz swoją pierwszą konsultację? A może wszystko jeszcze przed Tobą? Jakby nie było, w końcu przychodzi ten moment, kiedy do Twojego gabinetu wchodzi pacjent… 

Czy jesteś gotowy(-wa) mądrze i profesjonalnie pomóc pacjentowi, który:

👉 mimo usilnych starań nie jest w stanie kontrolować swojego odżywiania, całe życie się odchudza i tyje

👉 cierpi z powodu problemów, które utrudniają mu pracę nad nawykami żywieniowymi, np. zaburzeń odżywiania

👉 oczekuje spektakularnych efektów już po kilku wizytach i nie przyjmuje do wiadomości, że nawyków żywieniowych, które stosuje latami, nie da się zmienić w parę tygodni

👉 traktuje dietę jako „zło konieczne”, które trzeba odbębnić przez parę tygodni, a potem można wrócić do „normalności” 

👉 nic nie lubi, a z wywiadu wynika, że praktycznie nic nie je

Często takie zetknięcie z rzeczywistością bywa bolesne… Nawet jeśli masz ogromną wiedzę, przełożenie jej na praktykę i dostosowanie do sytuacji pacjenta może sprawiać Ci trudność. Do tego dochodzi stres, brak pewności siebie, zwątpienie we własne kompetencje.

 

Zastanawiasz się, czemu na studiach nikt Ci nie powiedział, że tak to będzie wyglądać?
Bo to ciężko opowiedzieć, tego trzeba doświadczyć!

Poznaj opinie uczestniczek stażu

Dr Januszewicz to specjalistka, która zajmowała się psychodietetyką, zanim to było modne! Szkolenia są pełne nie tylko wiedzy, ale i doświadczenia. Dostajesz w 100% sprawdzone informacje i narzędzia, które pozwolą Ci skuteczniej pracować z pacjentem i wspierać go w realizacji celów. 

Ułożyć to dietę to jedno, a zadziała tylko wtedy, gdy pacjent będzie chciał z niej korzystać. Szkolenie nauczyło jak mądrze wspierać pacjenta w dążeniu do celu bez tworzenia presji.

Monika Ciesielska 

www.drlifestyle.pl

Jeśli jesteś dietetykiem i na co dzień pracujesz z pacjentami, to Twoja najnowsza wiedza medyczna i największe chęci pomocy mogą nie dawać oczekiwanego rezultatu. Z pomocą przychodzi wiedza psychologiczna, która dostarcza zrozumienia działania ludzkiej psychiki w obliczu zmian nawyków żywieniowych. Połączenie tych dwóch kompetencji — wiedzy dietetycznej i psychologicznej pozwala na efektywną pracę z pacjentami.

Dzięki wiedzy i znajomości technik psychologicznych wiem, w jaki sposób docierać do pacjenta, tak, aby to pacjent czuł sprawczość w podejmowanych przez niego działaniach.

Wiedza psychologiczna dała mi więcej empatii i zrozumienia dla pacjenta. Pozwoliło mi to pomagać w sposób życzliwy i efektywny.

Monika Prusaczyk

www.dietazglowa.pl

Z całą pewnością warto zainwestować w tego typu wiedzę. Szczególnie gdy zależy Ci na dobrej współpracy z pacjentem, opartej na szacunku, wzajemnym zaufaniu, akceptacji i empatii. Często w dłuższej terapii specjalistom może brakować pomysłów na to jak wpłynąć na pacjenta, któremu nie idzie zmiana nawyków np. żywieniowych. Dzięki wiedzy przekazywanej przez Instytut Psychodietetyki możesz dowiedzieć się, jak sobie z tym radzić, by móc skutecznie wspierać swoich podopiecznych.

Magdalena Żalińska

Lekarka

Mnóstwo istotnej wiedzy praktycznej i teoretycznej, możliwość omawiania trudniejszych obszarów pracy z klientem pod kątem jego wyborów żywieniowych i pomocy w tym zakresie, spotkania z klientami na żywo, omawianie pułapek w pracy z klientem, dobre narzędzia do stosowania w praktyce. Czas spędzony w fajnym gronie ludzi z pasją i chcących dzielić się doświadczeniem i wiedzą. 

Olga

Pracy z pacjentem nie nauczysz się z książek. To jak z nauką jazdy samochodem…

Znajomość przepisów i jazda na placu manewrowym nie sprawi, że od razu poradzisz sobie samodzielnie z jazdą po mieście… Dlatego masz u boku doświadczonego instruktora, który prowadzi Cię krok po kroku. Gdy samochód gaśnie na środku skrzyżowania, dyskretnie doda gazu, by pomóc Ci ruszyć z miejsca. Lekko skręci kierownicę, by skierować Cię na dobre tory. A gdy trzeba, naciśnie hamulec, zanim dojdzie do katastrofy. 

Dopiero gdy zdobędziesz praktykę w bezpiecznych warunkach, możesz jeździć samodzielnie, nie stanowiąc zagrożenia. 

Uczenie się psychodietetyki z książek i wykładów daje nam tyle, co kierowcy poznawanie kodeksu drogowego. Warsztaty „na sucho” są jak plac manewrowy, a staż to wyjazd samochodem na miasto.

Nie wiesz, czy potrafisz odpowiednio pomóc pacjentowi?

Możemy zrobić to razem! Zapraszam Cię do udziału w stażu szkoleniowym z psychodietetyki. Bez stresu i narażania pacjentów zdobędziesz doświadczenie. Możesz liczyć na wsparcie mentorki i rzetelny feedback.

To jedyna okazja, by zdobyć doświadczenie, pracując z pacjentami pod okiem mentorki!

Na stażu stawiamy na praktykę i uzupełniamy to, na co zabrakło miejsca w programie studiów. To niespotykana formuła, której nie znajdziesz w żadnej innej instytucji szkoleniowej w Polsce

Jak staż wygląda w praktyce?

Gotowe rozwiązania

Dowiesz się, co konkretnie masz robić podczas wizyty pacjenta w Twoim gabinecie. Dostaniesz gotowe rozwiązania, schematy postępowania, rozpisane strategie. Oszczędzasz lata, które trzeba poświęcić na samodzielne wypracowanie warsztatu.

Praktyka bez stresu

Przygotowujesz i przeprowadzasz konsultacje z pacjentami w bezpiecznych warunkach ze wsparciem doświadczonego eksperta. Poznajesz warsztat pracy dr Anny Januszewicz i możesz obserwować ją w akcji.

Szczegółowy feedback

Każda konsultacja przeprowadzona na stażu jest dokładnie omawiana.

Dostajesz szczegółowy feedback i cenne rady. Analizujesz, jak inni uczestnicy stażu prowadzą konsultacje i poznajesz różne spojrzenia na ten sam problem.

Potrzebujesz konkretów? 

Staż składa się z 3 zjazdów szkoleniowych, które trwają 2 – 3 dni.

W ramach stażu dostaniesz:

warsztaty, na których nauczysz się przekładać wiedzę teoretyczną na codzienną praktykę (9 godzin),

minimum 10 konsultacji z pacjentami (każda konsultacja to 1 godzina pracy z pacjentem i pół godziny przygotowania i wstępnego omawiania konsultacji – w sumie 15 godzin),

omówienie konsultacji z dokładną analizą i feedbackiem dla każdego z uczestników (9 godzin).

 Oto harmonogram stażu:

ZJAZD I

TERMIN: 16-17 MAJA 2024

Szkolenie, konsultacje z pacjentami i omówienie wizyt.

  1. Praca z pacjentem uwzględniająca psychologiczne podejście.
    Dowiesz się, jak diagnozować problem, od czego zacząć, jak wygląda proces pracy z pacjentem.
  2. Ocena problemu żywieniowego z perspektywy zdrowia somatycznego, wiedzy żywieniowej i w kontekście psychologicznym.
  3. Jak współpracować w zespole specjalistów.
  4. Narzędzia i interwencje psychologiczne na etapie motywacyjnym i wolicjonalnym.

ZJAZD II

TERMIN: 23-24 MAJA 2024

Szkolenie, konsultacje z pacjentami i omówienie wizyt.

  1. Budowanie planu zmiany, formułowanie zaleceń w sposób uwzględniający psychologiczne mechanizmy prowadzące do kształtowania nawyków, zwiększający prawdopodobieństwo sukcesu.
  2. Specyfika problemów z odżywianiem wynikających ze stosowania diet odchudzających.
  3. Problemy z regulacją odżywiania: rola kontroli poznawczej i fizjologicznej.Narzędzia do pracy z pacjentem umożliwiające przywracanie kontroli odżywiania.

ZJAZD III

TERMIN: 27-29 MAJA 2024

Szkolenie, konsultacje z pacjentami i omówienie wizyt.

  1. Praca z pacjentem z problemami regulacji odżywiania:
    jedzenie emocjonalne
    jedzenie pod wpływem środowiska
    przejadanie się związane ze stosowaniem diet odchudzających
  2. Kryteria diagnostyczne zaburzeń odżywiania: rola dietetyka, psychologa, psychoterapeuty, psychiatry i innych specjalistów w pracy z osobami z zaburzeniami odżywiania.

Kto poprowadzi staż?

dr Anna Januszewicz

Jestem psycholożką, absolwentką studiów podyplomowych z psychodietetyki i szkoły warsztatu psychologicznego. Od wielu lat pełnię funkcję kierowniczki merytorycznej studiów z psychodietetyki na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu i Katowicach. Zajmuję się psychologią jedzenia również naukowo, pracując w międzynarodowych projektach badawczych. Na tej podstawie uzyskałam tytuł doktora.

 Jako jedna z pierwszych osób w Polsce zaczęłam zajmować się psychodietetyką. Od początku swojej praktyki zadaję sobie pytanie, jak w pracy z pacjentem łączyć wiedzę z dietetyki i psychologii. Mam w tym zakresie sprawdzone strategie postępowania i doświadczenie, którym chętnie podzielę się z Tobą podczas szkolenia. Przez 13 lat pracy spotkałam bardzo wielu pacjentów i poznałam różne historie. Chętnie dzielę się nimi, by zaprezentować Ci, jak zastosować dane narzędzia czy techniki w praktyce.

Czy staż już komuś pomógł?

Wystarczy zapytać któregokolwiek z setek zadowolonych absolwentów.
To już 21 edycja stażu!

Po stażu nabrałam wielkiej wiary w siebie i postanowiłam rzucić swoją pracę, której nie lubiłam,  pracować we własnym gabinecie. Ten cały staż dał mi takiego kopa, żeby się rozwijać, żeby się jeszcze więcej uczyć i zdobywać jeszcze więcej doświadczenia. Jestem pod mega wrażeniem tej całej wiedzy. Przez całe swoje studia nie zrobiłam tyle notatek co podczas stażu.

Kasia Sobolewska 

Dziękuję Ci, Aniu, że mogłam podpatrywać Twoją pracę, to było bardzo inspirujące. To, że mogłam aktywnie brać udział w konsultacjach, zadawać pytania, podsumowywać, to było bardzo pouczające. Wszystkie te materiały bardzo ułatwią mi pracę z pacjentem. Mam teraz lepszy obraz tego, jak chciałabym pracować.

Ewelina Starzak-Jóźwiak

Wiedza Ani poparta praktyką i doświadczeniem to jest coś nie do podrobienia. Każdemu, kto jeszcze się waha, będę polecać staż. Bo to są rzeczy, które wnoszą dużo do naszej praktyki, to jest wartość, której się nie da opisać. Ale dopiero widząc, jak to działa w praktyce, możesz wprowadzić to w życie. Jestem w szoku, że jesteśmy online, trzy spotkania, a tak jakbyśmy się znały od bardzo dawna.

Ela Dylewska

To najlepsza decyzja zawodowa, która pomoże Ci pracować z efektami w obszarze zmian zachowań żywieniowych podopiecznych na zdrowsze. Bardzo dużo praktycznej wiedzy, wiele wskazówek i gotowych “schematów” postępowania w konkretnych przypadkach. 

Zdecydowanie jako specjalista jestem efektywniejsza, mam większą świadomość, jak wspierać ludzi w procesie zmiany, dzięki temu mam lepsze wyniki pracy.

Co najważniejsze, wiem, jak to zastosować w praktyce, i to jest największą wartością. Polecam każdemu!

Magda Słota 

www.dietazglowa.pl

Jestem bardzo zadowolona ze stażu. Uważam, że to jest świetna inwestycja. Po stażu dużo się zmieni w mojej praktyce i w moim gabinecie. Fajnie, że była możliwość pracy z żywym pacjentem i te grupowe konsultacje to coś niesamowitego. Co innego teoria, co innego praktyka i super, że miałyśmy możliwość przekonać się, jak te rozmowy z pacjentami faktycznie wyglądają.

Kasia P.

Mimo że wcześniej dysponowałam jakąś tam wiedzą w temacie psychodietetyki, bo tym się interesuję, to zawsze miałam chaos w głowie, dużo niepoukładanych informacji. Teraz czuję się pewnie w tym wszystkim. Te wspólne konsultacje bardzo dużo mi pokazały. Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział i podpatrzeć trochę Anię przy pracy. Bardzo czuję taki model pracy i chciałabym go stosować w przyszłości. Już od kilku lat myślałam o stażu i teraz w końcu się zdecydowałam i to była świetna decyzja.

Ola Małachowska

Na udział zdecydowałam się dwa dni przed rozpoczęciem stażu, bo wiedziałam, że będę miała trudną pacjentkę i potrzebuję tej dodatkowej wiedzy, tej praktyki. Bo teoria to jest za mało. Bałam się zostać w tym wszystkim sama. Teraz ugruntowałam tę wiedzę, którą już miałam, zamkniętą w jakiejś szufladce w mózgu. Praca w grupie jest  niesamowita! Każdy ma trochę inny pogląd na problem i sytuacje pacjenta i dzięki temu można dostrzec zupełnie inne rzeczy

Ania Gierka

Jakie efekty osiągniesz po Stażu?

✅ Przełamiesz się i spróbujesz swoich sił w pracy z pacjentem, w bezpiecznych warunkach, ze wsparciem doświadczonej mentorki.

✅ Poczujesz się pewniej w pracy z pacjentem.

✅ Zdobędziesz wiedzę, jak postępować w konkretnych, nawet skomplikowanych przypadkach.

✅ Zauważysz swoje błędy i dowiesz się, jak je korygować.

✅ Poznasz swoje mocne strony i nauczysz się je rozwijać.

✅ Poczujesz radość i satysfakcję z pracy z pacjentem.

✅ Spróbujesz pracy w interdyscyplinarnym zespole specjalistów.

✅ Nauczysz się profesjonalnie prowadzić wizyty online, które są coraz popularniejsze wśród pacjentów.

✅ Wyjdziesz z wiedzą, doświadczeniem i narzędziami, które pozwolą Ci skutecznie i profesjonalnie pomagać pacjentom.

Jasne, ale ile to kosztuje?

Uczestnictwo w stażu to koszt 4500 zł, przeliczmy to na godziny.

Standardowy koszt konsultacji z pacjentem wynosi 180 zł.

Czyli… by inwestycja Ci się zwróciła, potrzebujesz przyjąć 25 pacjentów — niewielu prawda?

To niewielka cena, by poczuć się naprawdę pewnie w pracy z pacjentem, prawda?

Spokój i pewność, że potrafisz pomóc pacjentowi, który przekroczy próg Twojego gabinetu, robi ogromną różnicę!

To inwestycja, która szybko się zwróci. Wystarczy jedna zadowolona pacjentka, która poleci Cię siostrze i przyjaciółce. Poczta pantoflowa może zdziałać więcej niż najdroższe reklamy!

 

Dobra wiadomość!

TRWA PRZEDSPRZEDAŻ!
Tylko teraz możesz dołączyć do Stażu za 3500 zł!

Staż możesz kupić także w ratach. Już od 740 zł miesięcznie!

FAQ

Kto może wziąć udział w stażu?

Wszystkie osoby, które chcą nauczyć się, jak pracować z pacjentem nad zmianą nawyków żywieniowych, wykorzystując wiedzę z psychologii. Staż przeznaczony jest głównie dla absolwentów psychodietetyki, ale jeśli nie ukończyłeś tej podyplomówki, również możesz wziąć w nim udział. Jak? Wystarczy, że zrealizujesz kurs przygotowawczy „Akademia pracy z pacjentem”. Najczęściej staż realizują specjaliści tacy jak dietetycy, psychologowie, trenerzy aktywności fizycznej, lekarze i inne osoby promujące zdrowy styl życia.

Czy bez wykształcenia mogę wziąć udział w stażu?

Możesz, jednak wtedy wymagamy wzięcia udziału w naszym kursie  „Akademia pracy z pacjentem”. Pamiętaj jednak, że ten kurs nie daje uprawnień zawodowych. Oznacza to, że nauczy Cię psychodietetyki w zakresie, jaki jest przewidziany w programie, ale to nie zastąpi studiów wyższych, które są podstawą uzyskania zawodu. Jeśli więc nie posiadasz uprawnień do wykonywania zawodu dietetyka, psychologa to nie będziesz mógł pracować w żadnym z tych zawodów.

Czy mogę zapłacić w ratach?

Tak, wybierz dogodną dla Ciebie opcję ratalną, wykonując pierwszą płatność. W ciągu kolejnych godzin znajdziesz na swojej skrzynce. Razem z Tobą, ustalimy dogodny dzień płatności raty.

Jak mogę zapłacić?

Zapłacić możesz przelewem tradycyjnym, przez PayU, Przelewy24. 

Dodatkowo możesz zapłacić w systemie ratalnym lub skorzystać z opcji płatności odroczonej za pośrednictwem PayU (PayPo) lub Przelewy24.

Czy otrzymam certyfikat?

Twoje doświadczenie zostanie potwierdzone przez ekspertów w branży certyfikatem, wskazującym na Twój udział w szkoleniu i zdobycie praktyki.

Skończyłam studia podyplomowe z psychodietetyki, czego nauczy mnie ten staż?

Znajomość metod i technik to nie wszystko. Musisz wiedzieć, jak z nich skorzystać. A do tego potrzebna jest praktyka. Na stażu przygotowujesz i przeprowadzasz konsultacje z pacjentami w bezpiecznych warunkach ze wsparciem doświadczonego eksperta. Poznasz autorski warsztat pracy dr Anny Januszewicz i będziesz obserwować ją w akcji – podczas pracy z prawdziwymi pacjentami!

Czy trzeba być na wszystkich spotkaniach?

Tak. Obecność na zajęciach jest obowiązkowa, a terminy konsultacji są w miarę możliwości dostosowane do dyspozycyjności każdego stażysty. 

Jeśli  w którymś terminie nie możesz być obecny, zgłoś nam to, zaproponujemy sposób nadrobienia przez Ciebie materiału. Zdarza się, że wybrane zjazdy stażyści odrabiają z grupą w kolejnej edycji stażu. W miarę naszych możliwości Tobie również możemy udostępnić taką opcję.

Czy szkolenie będzie nagrywane?

Nie. Szkolenie ma charakter warsztatowy i nie będzie nagrywane.

Czy spotykamy się online?

Tak! Tegoroczna edycja stażu odbywa się w pełni zdalnie. Mamy za sobą już 4 edycje, które odbyły się online i mamy pewność, że w takiej wersji to się sprawdza, co potwierdzają opinie uczestników tych edycji.

Chcesz wiedzieć więcej? Pytaj śmiało!

8 + 6 =

Już wiesz, że to dla Ciebie? Zapisz się teraz

Dołącz do uczestników!